У Будинку воїна у Львові цілодобово можна звертатися за підтримкою або пропозиціями щодо надання допомоги. Як працюють волонтери – дізнавалися журналісти сайту 24 каналу.

Читайте "В цей момент я вирішив бігти": як Львів приймає біженців з усієї країни

У Будинку воїна у Львові волонтери збирають допомогу

Будинок воїна у Львові перейшов на цілодобовий режим роботи. Тут працює координаційна рада волонтерів та військових. Волонтерка Ірина Луцьків розповіла, що переважно допомагають тим, хто перебуває в гарячих точках.

Ми є компанією координаторів у різних напрямках та робимо можливою логістику з іншими країнами по доставці найнеобхіднішого. Ми знаходимося в холі, де зазвичай проводилися форуми. Тут є продовольчі продукти, які будуть відправлятися на гарячі точки. Люди працюють, сортують, намагаються зробити так, щоб все логістично виглядало правильно,
– зазначила волонтерка.

Ірина Луцьків, волонтерка

Ірина Луцьків, волонтерка / Фото Валентини Поліщук, 24 канал

З іноземних країн найбільше допомогає Польща. Звідти намагаються везти все, що мають. Коли ми говоримо про поляків, то вони прагнуть робити все можливим, додала вона. Крім того, громадяни сусідньої Польщі привозять необхідне і на власних легкових машинах.

Допомога приходить також зі Швеції та Данії. Найбільше, звісно, допомагають українці. Львів'яни знаходять все, що можуть. Замовляють самі та й із Польщі та привозять до волонтерів.

Особисті речі Олега Височанського / Фото Валентини Поліщук, 24 канал

Обов'язки директорки виконує Марія Петришин. Однак, Олег Височанський постійно приходить та у всьому нам допомагає. Всі люди працюють тут абсолютно безоплатно і дуже часто їм треба поєднувати свою основну роботу з волонтерством,
– розповіла Луцьків.

Близько 20-ти людей відповідають за різні напрями координації. Всього у базі волонтерів на цей час – 500 людей. З медикаментами працюють тільки професійні лікарі.

У Будинку воїна волонтери роблять все, аби допомогти українцям / Фото Валентини Поліщук, 24 канал:

Волонтери – це люди, які борються за те, щоб у солдатів було все необхідне. Ми поважаємо людей, які зараз зі зброєю, але ми розуміємо, що їм не можна думати більше ні про що, крім захисту України. А завдання волонтерів полягає в тому, щоб зробити так, щоб військові були в умовній безпеці, в теплі та мали що їсти. Нам треба об'єднатися, бо ми боремося за одну мету,
– додала вона.

"Наші для нас – герої, а російські солдати для росіян – ніхто"

Це місце використовується і як склад також. Кожен раз, коли люди перебувають у цій будівлі, то все довкола нагадує, навіщо вони це роблять.

Хочу побажати ЗСУ не падати духом, щоб вони знали, що ми є в тилу. І що ми зробимо все можливе, щоб вони мали комфортне, наскільки це є можливим, перебування, де вони є. І щоб вони нічого не потребували. Щоб вони бачили, наскільки по-різному ставиться російський народ до своїх військових, і як ми ставимось до своїх. Тому що наші для нас – герої, а російські солдати для росіян – ніхто,
– наголосила Луцьків.

Як працюють волонтери у Будинку воїна у Львові / Фото Валентини Поліщук, 24 канал:

"Ми не ділимо роботу, ми всі виконуємо те, що можемо і вміємо"

Керівниця "Першого жіночого ветеранського простору Re:Hub" та виконуюча обов'язки директорки Будинку воїна Марія Петришин зауважила, що розгорнутий великий центр спротиву, де працюють волонтери. Вся команда – це люди абсолютно різних професій: вчителі, журналісти, музиканти, політики, медики, кухарі.

Ми не ділимо роботу, ми всі виконуємо те, що можемо і вміємо. Працюємо з різними областями. До нас подають заявки і ми відвантажуємо їх. Я волонтерка з 2014 року. Крім того, я є керівником одного з відділів групи "Патріот", яка займалася звільненням військовополонених,
– розповіла жінка.

Марія Петришин

Виконуюча обов'язки директорки Будинку воїна Марія Петришин / Фото Валентини Поліщук, 24 канал

Більшість волонтерів – це люди, які протягом восьми років допомагають фронту. Основний напрямок останніми роками був пов'язаний із реабілітацією та наданням психологічної допомоги жінкам-ветеранкам, дружинам ветеранів, матерям, волонтеркам.

Актуально І в один момент повалилися стелі, вибило вікна, – житель Ірпеня розповів про пекло через Росію

Сьогодні ж вони переформатувалися, бо є інші потреби. Крім того, тут також надають психологічну допомогу – працюють кризові психологи. Марія Петришин додала, що об'єднання і віра є зараз ключовими для українців, адже треба бути єдиними, щоб перемогти ворога.