Однак військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан зауважив, що така кількість літаків і гелікоптерів, що є на кордоні з нашою країною, накопичувалась росіянами протягом року. Про це він розповів 24 Каналу. За його словами, ця кількість не збільшилась, а навіть зменшується по деяких позиціях і складається зараз приблизно з 700 бортів.

Дивіться також Наступ Росії буксує, – Жданов описав ситуацію на фронті

Географія фронту розшириться

Полковник ЗСУ наголосив, що наші військові вибивають багато літаків та гелікоптерів ворога.

Жодного нового підтягування авіації не відбулося. Окупантами використовується понад 400 аеродромів для розосередження авіації на глибину до 500 кілометрів від лінії фронту та кордону з Україною,
– підкреслив він.

На його думку, не має сенсу розміщувати літаки ближче, адже вони можуть підлетіти на певну відстань, якщо буде таке завдання.

"Однозначно авіаційних хвиль не буде. Але буде збільшена кількість вилетів літаків на лінію фронту в залежності від розширення його географії. А розширення точно буде", – стверджує льотчик-інструктор.

Що відбувається на фронті 20 лютого: дивіться відео

Відбудеться збільшення наступальних операцій

За його словами, ворог з початку року почав перевіряти нашу оборону.

Це можна назвати початком наступу, адже розвідка боєм – це і є намір наступати. Відбудеться збільшення наступальних операцій з розширенням фронту,
– зазначив Світан.

Він підкреслив, що під'єднається частина Харківського фронту – лівий берег Осколу, Куп'янськ, Лиман. Також під'єднається Запорізький напрямок, а це підтягне будь-які наступальні дії за участю фронтової авіації – Су-24, Су-25, які дуже добре збивають наші війська.

"Загальна хвиля наступу відбудеться під кінець місяця. Зараз росіяни накопичили певний ресурс і ще заходять частини. І також збільшиться авіація. Але широкомасштабна авіаційна компонента не буде використовуватись", – резюмував Роман Світан.

Що відомо про наступ ворога: останні новини

  • Окупанти намагаються наступати на Куп'янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Шахтарському напрямках. Утім, ворог просувається не на кілометри, а на десятки метрів. Військовий аналітик Олексій Гетьман наголосив, що ворог зазнає великих втрат.
  • Британська розвідка повідомляє, що Росія продовжує вести кілька напрямків наступу на сході України – Вугледар, Кремінна та Бахмут. Аналітики зазначають, що якщо весняний наступ Росії нічого не принесе, то напруга в російському керівництві, ймовірно, посилиться.
  • Росіяни намагаються наступати на Луганському напрямку, використовуючи усі наявні людські та технічні ресурси. Водночас в Інституті з вивчення війни зазначили, що загарбникам бракує наявних вільних резервів, аби різко збільшити масштаби й інтенсивність наступу до кінця цієї зими.