Про це очільник Міністерства закордонних справ повідомив під час брифінгу, який відбувся 20 січня.
Читайте також "Незначне вторгнення" і "приголомшений Київ": несподіваний скандал після пресконференції Байдена
Немає жодної різниці між невеликим і повноцінним вторгненням. Не можна бути наполовину вторгненим або наполовину агресивним. Агресія або є, або її немає,
– сказав Дмитро Кулеба.
Глава МЗС зазначив, що "ми можемо як доконаний факт стверджувати, що з 2014 року триває агресії Росії проти України". З його слів, вона розвивається різними шляхами і мала різні фази:
- активних бойових дій;
- коротких спалахів бойових дій;
- кібератак;
- поширення дезінформації і паніки в суспільстві.
"Усе це частина російської агресії. Не можна розділяти військове вторгнення на маленьке чи велике. Росія вже на території України, вже вбиває українських солдатів", – продовжив дипломат.
Україна не платитиме кров'ю
Дмитро Кулеба нагадав досвід, коли Росія приховувала своїх військових, зриваючи з них усі розпізнавальні знаки, щоб окупувати Крим, щоб вести наступальні бойові дії на Донбасі. Тому позиція проста: "Росія здатна діяти нелінійно, але помилки 2014 року не мають права на повторення".
Тому ми не сприймемо жодні спроби, якщо вони будуть, пояснити Україні, що не треба чогось робити для стримування Росії, тому що це недостатньо велике вторгнення або недостатньо доказів, що це саме російські солдати. Всі ці уроки вже вивчені. Ми не будемо платити кров'ю своїх громадян за нездатність партнерів швидко та чітко робити висновки щодо дій Росії,
– підсумував міністр.
Загроза вторгнення Росії в Україну
- Під час візиту до України 19 січня Ентоні Блінкен заявив, що, в разі агресії, дії Росії матимуть серйозні наслідки не лише з боку Штатів, але й Європи та інших країн світу.
- Міністерство оборони того ж дня повідомило, що Росія майже завершила стягувати війська до кордонів. Відомо, що зараз там перебуває понад 127 тисяч військовослужбовців.
- Володимир Зеленський на зустрічі з американськими сенаторами заявив про необхідність негайно запровадити санкції. Адже після вторгнення обмеження будуть неефективними.