Молоді бійці ЗСУ, які залишили в домівках рідних матерів та коханих і відправились на схід України в зону АТО декілька років тому, згадали важкий час у своїх інтимних оповідях для сайту "24".

Читайте також: Революція Гідності до та після: як змінилося життя українців за 4 роки в цифрах

22-річний Олег "Бандера" з міста Львова вже у 2014 році пішов добровольцем на службу в добровольчий батальйон "Донбас". У 2015 році він підписав контракт із ЗСУ та увійшов в склад 93-ї окремої механізованої Харківської бригади.

Коли завершився термін контракту, Олег пішов навчатись у Національну академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, де провчився півтора року. Однак через ускладнення від поранення, отриманого під час служби в АТО, був змушений залишити навчання. Сьогодні ж "Бандера" працює у Ветеранській ресторації "Патріот".


Олег "Бандера" розповів про перебування в зоні АТО

До війни на сході України де Ви працювали? Чи, можливо, десь навчались? Адже в АТО ви відправились у досить юному віці.

– До російсько-української війни працював барменом, переважно по сезонах − у Львові, Києві, Одесі та Буковелі.

Коли ви вирішили відправитись на схід України і яка цьому передувала причина?

– Одразу ж після Майдану 2013-2014 років разом з другом вирішили не сидіти вдома, а поїхати захищати країну. Не хотів, щоб, не дай Боже, цю війну відчули мої рідні вдома.

Читайте також: Знадобилося три роки, щоб адаптуватись у суспільстві: спогади молодого бійця ЗСУ Юрія Гашківа


Олег "Бандера"

Скажіть, скільки часу ви перебували в зоні АТО та в яких населених пунктах несли оборону?

– В зоні АТО перебував з липня 2014 року по серпень 2016 року. Брав участь у звільненні населених пунктів Попасне, Лисичанськ, Піски, Опитне. Також перебував в одній з найгарячіших на той час точок – в Донецькому аеропорті – близько півтора місяця (грудень-січень 2014-2015 років).

Як змінилось Ваше життя після війни? Що ви для себе зрозуміли?

– Після перебування в зоні АТО дуже змінився, оскільки змінилися особисті принципи та ставлення до життя. За допомогою друзів та рідних поступово починаю звикати до цивільного життя.

На фронті також зустрів справжніх друзів, однак більшості з них вже немає в живих.


Олег "Бандера" під час перебування на фронті

Читайте також: Чотири роки Революції гідності: чи переміг Євромайдан?

Ви отримували якісь поранення, перебуваючи на фронті, і чи посприяла держава у виплаті грошей на лікування?

– "Заробив" дві контузії та отримав поранення осколками від АГЕС. З часом я все ж вилікувався, але фінансово мені більше допомагали волонтери, аніж держава.

Якби була можливість повернути час назад, чи змінили б Ви щось? Ви б і далі пішли добровільно на фронт, знаючи, що вас чекає серед руїн фронту?

– Абсолютно не жалію про перебування в зоні АТО. Я би навіть нічого не хотів змінювати. Але якби була така можливість, то єдине – щоб знову повернутися на фронт. Особливо у 2014 рік, щоб ще раз це все пережити і побачити тих людей, які від нас відійшли в інший світ.


Олег "Бандера" з побратимом

Який Ваш прогноз щодо майбутнього України?

– Маю надію, що скоро ця війна закінчиться і ми повернемося в свій рідний і мирний Донецьк, Луганськ та Крим.

Що Ви хотіли б побажати всім українцям у такий нелегкий час?

– Єдності, терпіння, бажання будувати українську державу. Тому що найголовніше починається саме з нас. Не давайте ніколи питань "а що дала наша країна для нас?", а краще задумайтесь на секунду, що ви зробили для цієї держави, щоб краще в ній жити?

Читайте також: Війна зводить різних чоловіків у братство: спогади про фронт молодого бійця ЗСУ "Сокола"