Днями повідомлялося, що він говорив з прем'єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу. Його дзвінок Путіну вкрай неоднозначно сприйняли в Ізраїлі. Про це 24 Каналу зазначив політолог Ігор Рейтерович.
Дивіться також Нетаньягу поговорив із Путіним: деталі розмови
Наміри Путіна
16 жовтня Беньямін Нетаньягу провів телефонну розмову з Владіміром Путіним. Як наслідок, пропагандистські ЗМІ повідомляли, що Росія буцімто готова проводити роботу щодо "мирного врегулювання конфлікту політико-дипломатичними засобами".
"Його дзвінок Путіну вкрай неоднозначно сприйняли в Ізраїлі. Багато хто критикував цю історію. Єдине, що казали, мовляв, Нетаньягу через Путіна хотів передати якісь застереження для Ірану або радикального крила ХАМАС, або Хезболли, або Сирії, що їм не треба втручатися у цю війну і виступати на боці терористів. Ізраїль відповідатиме", – відзначив політолог.
Ігор Рейтерович про ситуацію в Ізраїлі: дивитись відео
Канцелярія ізраїльського уряду деталі розмови не навела. Як писало видання The Times of Israel, очільник Кремля у своїх заявах критично ставився до Ізраїлю після нападу ХАМАС. Навіть порівнював країну з німецькою армією Другої світової війни.
"Все, що робить Росія, вона своїми руками знищує можливості для нормального діалогу між Ізраїлем і Росією", – додав до своїх слів Ігор Рейтерович.
Позиція Росії щодо війни у Ізраїлі: основні новини
- Певна співпраця Ізраїлю та Росії очевидна, вважають деякі експерти. Можливо, держави мають таємний спільний інтерес на територію Сирії.
- Нетаньягу міг співпрацювати з Путіним у своїх інтересах. Оскільки боявся роз'ятрювати Москву і щоб проти Ізраїлю не використовували такі гібридні інструменти, як ХАМАС.
- Наразі Путін може хотіти для себе статус перемовника на Близькому Сході. Він вже висловлював свій намір щодо цього. Раніше російський диктатор виступив за створення незалежної Палестини зі столицею у Східному Єрусалимі.