Однак деякі фахівці вважають, що Німеччину не є найкращим партнером щодо військово-технічної співпраці. Про це в ефірі 24 каналу сказав аналітик Стокгольмського центру дослідження Східної Європи Адреас Умланд.

Увага На Півдні ЗСУ успішно виконали 16 бойових завдань: ліквідували 37 окупантів

За його словами, питання в тому, як і коли у Німеччині втілять це рішення про усунення перешкод щодо постачання зброї. Можливо, це відбуватиметься не так швидко, як того хотілося б Україні.

Які проблеми в німецької армії

"Наскільки я зрозумів, всі вирішальні кроки, що стосуються постачання зброї, вже прийняли. Швидше проблема в тому, що Німеччина просто не є найкращим партнером для військово-технічної співпраці", – вважає аналітик.

Німеччина має великі проблеми з власною армією. Напевно, сьогодні німецька армія менш боєздатна, ніж українська,
– додав Умланд.

Зокрема, як він пояснив, серед проблем армії Німеччини є відсутність достатнього фінансування упродовж останніх трьох десятиліть. Тому у цьому плані країна не буде найкращим партнером, вважає Адреас Умланд.

Разом з тим, Німеччина підтримує рішення не лише щодо постачання Україні важкого озброєння, а й про більший пакет санкцій щодо Росії. А також підтримує майбутнє членство нашої держави в Євросоюзі.

Коротко про зброю Німеччини для України

  • Спочатку позиція Німеччини щодо постачання зброї в Україну була категоричною. Та країна начебто змінила свою позицію після подій в Бучі. Водночас є суперечності через канцлера Олафа Шольца. Наприклад, він досі не збирається постачати нам танки Leopard, про які просить Київ.
  • Україна ж каже, що їй потрібно від Німеччини більше зброї. Посол Андрій Мельник закликав Бундестаг ухвалити закон про ленд-ліз, як це зробили США. Він передбачає постачання зброї будь-яких обсягів та типів. Процедура є спрощеною. Зброю Україна може отримувати безоплатно або на вигідних для нас умовах.
  • Також Німеччина, окрім зброї, є рушієм впровадження санкцій проти Росії. Мовиться про найболючіші – ембарго на газ і нафту. У Німеччині вже заявили, що не будуть платити за постачання російського газу в рублях ні зараз, ні в майбутньому.
  • Однак тепер у Міністерстві закордонних справ Німеччини визнали свою бездіяльність у тому, що відбувається в Україні. Кажуть, що треба тепер за це відповідати.

Цікаво – Лавров визнав, що успіхів до 9 травня не буде: дивіться відео