Державне свято проситимуть перенести, щоб Покрова і надалі збігалася з Днем захисників і захисниць. Про це повідомив Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр.

Читайте також Від оплоту "руского міра" на Заході до ключа єднання: якою буде доля Почаївської Лаври

Що відомо про перенесення свята

Митрополит Олександр повідомив, що ПЦУ планує звернутися до відповідних органів державної влади, щоб врегулювати питання про перенесення свята. Він також заявив, що для церкви це рішення буде вкрай важливим, адже є всього два державні та церковні свята, які збігаються за датою.

Це Покрова і День Державності. Фактично це тільки два свята, які ми відзначаємо спільно з державою, які збігаються з церковними святами, державні дати. А Різдво 25 грудня – воно і так уже було оголошене державою вихідним днем,
– повідомив митрополит Олександр.

Свято Покрови досі ПЦУ відзначала 14 жовтня, проте вже з вересня цього року, за новоюліанським календарем, на який і перейшла церква, Покрови припаде на 1 жовтня. А День Державності, що святкують в Україні 28 липня, наразі збігається з днем Хрещення Київської Русі.

Нагадаємо, що тільки протягом 2022 року відсоток парафіян ПЦУ, що підтримали ідею перенесення Різдва з 7 січня на 25 грудня, серйозно зросла: з 26% до 44%.

Що відомо про перехід ПЦУ на новий календар

  • Рішення про перехід на новий, новоюліанський календар, в ПЦУ ухвалили 24 травня. Та переноситимуться на два тижні тільки нерухомі свята. У церкві повідомили, що збережуть чинну Пасхалію, а Великдень та пов'язані з ним події святкуватимуть за старим стилем.
  • У зв'язку з переходом ПЦУ на новий календар прессекретар Путіна Пєсков видав чергову недолугу заяву. Посіпака диктатора заявив, що незабаром "української більше не буде", і усі перейдуть на "американську мову". Також він порівняв Україну з Молдовою.
  • Згодом у ПЦУ заявили, що попри перехід на новоюліанський календар, нікому не заборонятимуть відзначати свята за старим стилем.