Подібні заходи обговорювали з російським віцепрем'єром Маратом Хуснулліним. Про це розповів Сергій Аксьонов – контрольований Кремлем так званий глава Криму.

Читайте також Вода для Криму може бути причиною удару Росії, – військовий оглядач

У чому переконує Аксьонов

За його словами перекидати воду з водоспадів до водосховищ мають намір, зокрема, в окупованій Ялті. Також Аксьонов анонсував "окремі заходи" щодо Алушти.

Якщо Бештерек-Зуйський водозабір запустять у повному обсязі, вдасться забезпечувати водою кримську столицю цілодобово, – заявив він.

Ватажок окупантів у Криму запевнив, що кримчани будуть забезпечені водою щонайменше до кінця 2021 року, нібито навіть при найгірших сценаріях.

"Ба більше, курортний сезон також повинен пройти комфортно і без шкоди для місцевих жителів", – намагався заспокоїти він місцевих мешканців.


Допис Аксьонова про водопостання у Криму / Скриншот

Раніше Хуснуллін переконував, що Крим забезпечений водою на найближчі роки. Держава-окупант розглядає різні варіанти виходу з ситуації із водопостачанням.

Ситуація з водою у Криму

  • До окупації Криму Росією півострів прісною водою забезпечувала Україна – майже на 90%. Проте у 2014 році поставки води припинили.
  • У квітні міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що Росія не отримає воду для Криму навіть у силовий спосіб.
  • Водночас в українському парламенті пропонують на законодавчому рівні заборонити подачу води по Північно-Кримському каналу до окупованого півострова.
  • Окупанти бідкаються, що води у Криму може не вистачити на курортний сезон. Особливо складною називають ситуацію у Ялті та Алушті.