Олена із Маріуполя, яка вимушено виїхала з дому до Львова, має знайомих, які залишились у місті. Вона досі підтримує з ними зв'язок, тож в інтерв'ю 24 каналу розповіла, як живеться українцям у зруйнованому росіянами місті Марії.
До теми Діти на вулицю не виходили місяць, – жителька Маріуполя про обстріл на дитмайданчику
Як живуть українці в окупованому Маріуполі
Зокрема Олена розповіла про свого друга, який не може покинути місто через старих хворих батьків. Вони не хочуть виїжджати, а він – їх покидати. Кожного дня чоловік плаче, немов дитина.
Я просто спілкуюсь з тими людьми, які українці. Я порвала зв'язок з усіма людьми, які там вважають, що Путін захищав свій народ. Я їм відкрито все сказала. Я спілкуюсь лише з тими людьми, які за Україну. У нас є друг. Я не хочу його називати. Він нам дзвонить кожного дня і плаче. Просто плаче як дитина. Він хоче поїхати, але він не може, бо у нього там старенькі хворі батьки. Вони не хочуть виїжджати, а він не хоче їх покидати. П'є. Плаче,
– розповіла Олена.
В Олени є ще один знайомий. Він залишився в окупованому місті працювати комунальником. За словами Олени, у нього зарплата 2 000 рублів кожного дня, а працює він 2 на 2 по 8 годин. У місяць у нього виходить 30 000 рублів. Цього йому вистачає на життя.
Сума начебто непогана, тому що зараз в Маріуполі курс рубля з гривнею 1 до 1. Тобто 30 000 рублів це 30 000 гривень. Він не голодує. Квартира у нього ціла, але мені всі кажуть, хто там залишився, що без сліз по Маріуполю не можна ходити. Важко. Але їх поки не чіпають. У тому сенсі, що не вимагають змінювати паспорти, що не треба йти і переписувати документи на квартиру, щось змінювати,
– сказала Олена.
Проте окупанти забирали комерційні приміщення. До 30 вересня – 1 жовтня якщо не з'являвся власник приміщення, то воно переходить до російських загарбників. Натомість житлові квартири, за словами місцевих, поки що не забирають.
Як виживають українці в Маріуполі
- За словами радника мера Маріуполя Петра Андрющенка, наразі у практично знищеному росіянами місті залишилося приблизно 120 – 140 тисяч людей.
- У місті працює базар та деякі магазини. Проте ціни – захмарні, а багато необхідних товарів відсутні.
- Жителі тимчасово окупованого міста вишукуються у довжелезні черги за хлібом. Окупанти видають лише одну буханку в руки.
- Кількість загиблих у Маріуполі навіть неможливо уявити. Зокрема братська могила на Старокримському цвинтарі продовжує збільшуватися. Могили не підписані, видніються лиш номери.
- Окрім того, що окупанти продовжують "фільтраційні заходи" в місті, викрадаючи та катуючи цивільне населення, у місті завівся маніяк, який жорстоко вбиває жінок. Жертв знаходять без очей. Окупаційна "поліція" нічого не робить.
До теми – на що окупанти перетворили Маріуполь: дивіться відео