В Організації об'єднаних націй розгляд питання про санкції буде ініціювати голова МЗС Великої Британії Домінік Рааб, а в Євросоюзі тему з порушень прав людини буде висувати міністр закордонних і європейських справ Люксембургу Жан Ассельборн.

До теми У Росії відбудуться 2 судових засідання щодо Навального

Британія хоче санкції від ООН

Видання Bloomberg опублікувало заяву міністра закордонних справ Великої Британії Домініка Рааба. Він стверджує, що Росія "ганебно" поводиться з опозиційним лідером Олексієм Навальним, та вважає, що країна "не виконує своїх міжнародних зобов'язань".

Голова британського МЗС вбачає в тому "системне" порушення прав людини. Аналогічна ситуація з "кризою прав людини" в Китаї, М'янмі та Білорусі.

Політик акцентуватиме на цьому увагу в своєму виступі в Раді ООН з прав людини 22 лютого.

Люксембург та ЄС

Голова МЗС Люксембургу Жан Ассельборн в інтерв'ю DW заявив, що Євросоюз не потерпить порушення прав людини. На зустрічі міністрів закордонних справ ЄС також будуть обговорювати нові санкції проти Росії.

Ассельборн вважає, що нові штрафні заходи мають бути юридично незаперечними. Він припускає, що на Москву санкції можуть не справити належного ефекту, бо найнижча точка у відносинах ЄС і Росії ще не досягнута.

Головне про арешт Навального

  • Опозиціонера Олексія Навального 17 січня 2021 року затримали після повернення з Німеччини, де він лікувався від отруєння "Новачком".
  • 2 лютого 2021 року суд виніс обвинувальний вирок Навальному. Його засудили до 3,5 років ув'язнення. Він відбуває покарання у колонії загального режиму.
  • А 20 лютого суд у Москві визнав політика винним ще по одній справі. Чоловіка звинуватили у наклепі на ветерана. Суд зобов'язав його виплатити 850 тисяч рублів штрафу (близько 300 тисяч гривень).