Про це сайту "24" розповів директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.
Читайте також: Що пов'язує нового очільника НАЗК Мангула з Порошенком
З призначенням в НАЗК замість Наталії Корчак Олександра Мангула оптимізму мало, бо склад органу залишився той самий. Питання в тому, які підходи і можливості в НАЗК? З точки зору перевірки е-декларацій і того, як має насправді функціонувати НАЗК, ці можливості не достатні. Працівники НАЗК не в змозі перевірити всю кількість е-декларацій. Більше того, є сумніви в тому, що вони перевіряють їх так, як потрібно, враховуючи заяву колишньої співробітниці Ганни Соломатіної про фальсифікації,
– зазначає Віталій Бала.
На переконання політолога, неправильно, коли після таких звинувачень, люди продовжили працювати в НАЗК. Адже, наголошує Бала, в будь-якій країні західного світу, зокрема Європи, куди Україна хоче інтегруватися, тільки підозра в таких незаконних діях змусила б, мінімум, відсторонити людей від виконання обов’язків, а реально вони мали б подати у відставку. Тому оптимізму немає, але є надія на диво.
Нагадаємо, Національне агентство з питань запобігання корупції на позачерговому засіданні 28 березня обрало нового голову. Ним став член НАЗК Олександр Мангул. Сама ж Корчак за день до того заявила, що добровільно йде з посади і не збирається висувати свою кандидатуру на перевиборах знову.
Раніше 14 листопада 2017 року керівник департаменту фінансового контролю і моніторингу способу життя НАЗК Ганна Соломатіна заявила, що нібито перевірки е-декларування фальсифікуються, і попросила антикорупційні органи розслідувати факти неправомірних дій, а главу НАЗК Наталію Корчак відсторонити від виконання обов'язків на час розслідування. Детективи НАБУ розпочали досудове розслідування за фактом вчинення посадовими особами Нацагентства з питань запобігання корупції дій з метою можливого отримання хабара в особливо великих розмірах, суміщеного з вимаганням.