Новий бюджет включає збільшення на 50 мільйонів доларів. Відповідне рішення ухвалили 24 вересня.

Читайте також У США схвалили збільшення військової допомоги Україні

Штати схвалили збільшення допомоги Україні

У Палаті представників США за проєкт оборонного бюджету США (NDAA) на 2022 рік віддали 316 голосів та 311 – "проти".

Попередньо відомо, що за проєкт закону проголосували конгресмени від обох партій. Затверджений документ:

  • визначає основні напрямки оборонної політики Штатів;
  • встановлює оборонні видатки США на рівні 777,9 мільярда доларів.

Законопроєкт також передбачає надання 300 мільйонів доларів безпекової допомоги Україні, що включає збільшення програми на 50 мільйоні доларів,
– мовиться у повідомленні.

Варто відзначити, – щоб набути законної сили, відповідний законопроєкт має схвалити Сенат і підписати президент США.

Ба більше, на спільному комітеті мають врегулювати можливі розбіжності між версіями проєкту закону 2 палат Конгресу. Проте сенатська версія також містить збільшення безпекової допомоги Україні до 300 мільйонів доларів.

Реакція політиків США щодо збільшення допомоги Україні

Сенатор Роб Портман, який був одним з ініціаторів збільшення допомоги Україні пояснив, що безпекова ініціатива щодо України "продовжує надавати нашим союзникам в Україні допомогу необхідну для захисту суверенної території – на суходолі, на морі та в повітрі".

Мені приємно, що в оборонному законопроєкті Сенату передбачено продовження дії та збільшення безпекової допомоги для нашого союзника України,
– заявив Портман.

До речі, до проєкту закону про оборонний бюджет включили обов'язкові санкції проти "Північного потоку-2", а також обмеження на операції з російськими держоблігаціями.

Співавторка поправки щодо санкцій проти "Північного потоку-2" конгресвумен Марсі Каптур привітала таке рішення Палати представників.

"Конгрес є і залишатиметься стійким борцем за свободу в Центральній та Східній Європі, включаючи Україну, – запевнила Марсі Каптур.

Потужний сигнал як для ринків, так і для Путіна, – Шерман

Палата представників США включила до проєкту оборонного бюджету поправки щодо обмежень на операції з новим держборгом Росії на первинному та вторинному ринку.

Конгресмен-демократ Бред Шерман, що був одним із співавторів поправки, сказав, що обмеження – "потужний сигнал як для ринків, так і для Путіна, що санкції США проти Росії ще не сягнули піку і, що Сполучені Штати готові діяти проти зусиль Путіна, які шкодять нашій демократії та розділяють країну".

Варто відзначити, що Американська торговельна палата в листі до Конгресу висловила занепокоєння – поправка може зашкодити американським компаніям, які діють в Росії.

Коротко про допомогу США щодо України

  • 1 вересня Володимир Зеленський зустрівся з Джо Байденом у Білому домі.
  • У результаті цих перемовин Україна отримає додаткові 12,8 мільйона доларів для боротьби з COVID-19.
  • Ба більше, передбачено – Штати нададуть 45 мільйонів доларів гумдопомоги для жителів Донбасу.
  • Окрім того, Вашингтон надасть Києву 60 мільйонів доларів, бронебійні системи "Джавелін", інше оборонне летальне й нелетальне обладнання, яке дасть змогу Україні ефективніше захищати себе від російської агресії.