"Північний потік-2" допоможе Німеччині перейти до кліматичної нейтральності, – Норберт Вальтер-Борьянс.
Обрати постачальників, виходячи з їх симпатій до політичної системи, досить складно. Про це заявив Норберт Вальтер-Борьянс.
До теми Спершу – запуск "Північного потоку-2": Путін назвав умову збільшення поставок газу в Європу
За словами політика, незалежність "забезпечується не розривом зв'язків з іншими, а наявністю якомога більшої кількості зв'язків з якомога більшою кількістю партнерів". Так він прокоментував небажання "Зелених" швидко давати схвалення на запуск "Північного потоку-2".
При цьому Вальтер-Борьянс зазначив, що Німеччина прихильна до дотримання основних стандартів, а також бере участь в європейських економічних санкціях.
Однак у цьому випадку мовиться не про торгівлю, а про інфраструктуру, яка допоможе нам здійснити перехід до кліматичної нейтральності. Разом з тим, ми повинні швидко розширювати використання відновлюваних джерел енергії,
– наголосив співголова СДПН.
За його словами, поточне зростання цін на газ і паливо має 3 різні причини. Податок на викиди вуглецю має найменшу частку, а ефект надолужування після пандемії вносить вагоміший внесок. Водночас Вальтер-Борьянс визнав, що "прямо зараз російська політика поставок призводить до зростання витрат на енергію".
Що кажуть у партії "Зелених"
Нещодавно співголова партії Анналена Бербок звинуватила Росію в "шантажі" у зв'язку з високими цінами на енергоносії по всій Європі. За її словами, так Москва намагається використати Німеччину для запуску "Північного потоку-2".