Позицію Угорщини озвучив міністр закордонних справ Петер Сійярто на пресконференції після підписання контракту з Росією.

Важливо Очікуємо на значне скорочення або зупинку, – Макогон про транзит газу до Угорщини через Україну

Він звинуватив Україну у втручанні у внутрішні справи Угорщини. За словами Сійярта, для його країни "енергетична безпека – це питання безпеки, суверенітету та економіки, а не політичне питання".

Споживання газу (в Європі – 24 канал) не знизиться, і роль Газпрому також не зменшиться. Політичними заявами будинки не обігрієш,
– підкреслив очільник угорського МЗС.

Що передбачає контракт між Угорщиною та Росією

27 вересня угорська енергетична компанія MVM і "Газпром" підписали довгостроковий контракт про постачання російського газу до кінця 2036 року (на 15 років з можливістю зміни умов через 10 років).

Згідно з контрактом, "Газпром" постачатиме в Угорщину 4,5 мільярда кубометрів газу на рік:

  • 3,5 мільярда кубометрів через Сербію (по газопроводу Турецький потік);
  • 1 мільярд кубометрів через Австрію.

Реакція України

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що здивовані та розчаровані рішенням Угорщини підписати контракт з "Газпромом".

Вважаємо це виключно політичним, економічно необґрунтованим рішенням, прийнятим на догоду Кремлю і на шкоду національним інтересам України та українсько-угорським відносинам,
– мовиться у заяві українського МЗС.

Водночас Сполучені Штати закликали Росію збільшити обсяг транзиту газу через Україну, адже у Європі запаси дуже обмежені. Кандидат у канцлери від Соціал-демократичної партії Німеччини Олаф Шольц також переконаний, що Україна має залишатися транзитером газу.