Про це 24 каналу розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.
Читайте також: Парламентські вибори-2019: які партії-кандидати йдуть і які в них шанси
Війна, на жаль, надовго. Путін гратиме зараз на загострення ситуації на Донбасі. Про це свідчать обстріли, відсутність діалогу та намагання втягнути президента Зеленського у невигідний для нього формат прямого діалогу з так званими "ДНР" і "ЛНР". Путін піде на ескалацію. Поки він не розуміє, з ким вести переговори в Європі і США щодо України,
– зауважує Віталій Кулик.
На думку політолога, в Москви немає відповідей. Може відбутися зустріч Зеленського та Путіна, але треба розуміти сухий залишок такої зустрічі – меморандум, договір, якісь домовленості з графіком виконання. Бо інакше така зустріч нікчемна.
Коли відбудуться вибори до Верховної Ради?21 травня Президент України Володимир Зеленський підписав указ про припинення повноважень Верховної Ради. Позачергові парламентські вибори відбудуться в Україні 21 липня 2019 року.
Говорячи про подальші кроки України після парламентських виборів, Віталій Кулик зауважує: Україна є приреченою на підвищення відсотка ВВП на потреби боєздатності армії. Ми живемо в час війни. Втім, хочеться почути від політиків, що вони не лише гарантують підвищення витрат на армію до 5%, але й забезпечать дійсно прозорі реформи. Щоб "Укроборонпром" перестав бути годівницею для друзів президента, і не з’явилися нові "свинарчуки".
Читайте також: Завершення війни на Донбасі і повернення Криму: програми партій, які йдуть у Раду
Апеляція до міжнародних гравців, які мають тиснути на Росію і зберігати санкційний режим, що пропонує, зокрема Порошенко, – недієва. В чому полягає зиск для Заходу? Порошенко за п’ять років цього не зробив. Коли зараз Європейська Солідарність каже, що захищає патріотичний тренд, – це ні про що,
– вважає Кулик.
Експерт зазначає: Україна не виконує свого домашнього завдання та зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію з ЄС. Зокрема, проведення реальної антикорупційної політики, запровадження системи моніторингу, реформування "Укроборонпрому", приведення до стандартів громадського контролю та впливу на формування оборонного бюджету, ліквідацію політичної корупції.
За словами Віталія Кулика, заяви "Опоплатформи – За життя" у стилі "припинити стріляти та почати домовлятися з окупаційними адміністраціями на Донбасі" – повна капітуляція України. Тоді ми визнаємо конфлікт внутрішнім, говоримо по повну амністію проросійських бойовиків.
Що запропонував Володимир Зеленський щодо врегулювання конфлікту на Донбасі? Володимир Зеленський ініціював перемовини в розширеному нормандському форматі. Путін відповів, що Росія є готовою до переговорів щодо України в будь-якому форматі, але зустріч повинна бути опрацьованою, а в Києві має бути сформовано уряд. 11 липня Президент України Володимир Зеленський провів першу телефонну розмову з російським лідером Володимиром Путіним. Під час неї президенти обговорили майбутню зустріч у нормандському форматі, обмін полонених осіб. Ключовим питанням стало звільнення полонених військових моряків.
Які партії мають великі шанси потрапити у новий парламент: інфографіка 24 каналу