Як сказав віцеміністр МЗС Польщі Мацєй Вонсік, частину поліцейських вже покарали.

Важливо Благав, щоб не били, – наречена вбитого в Польщі українця розповіла подробиці його смерті

Вонсік прокоментував одразу 2 трагічних випадки, що сталися останнім часом у Польщі внаслідок дій поліцейських:

  • у Вроцлаві помер 25-літній громадянин України,
  • а в Любіні – 34-літній поляк.

Вже є реакція. У Любіні почалося прокурорське слідство, і я переконаний, що воно допоможе з’ясувати цю справу. Там є різні свідчення. Якщо говорити про ситуацію з витверезника, то частину поліцейських вже покарано,
– сказав політик.

Він також наголосив, що "винних потрібно суворо карати, але з іншого боку, не можна вдаватися до колективної відповідальності". За його словами, важливо, щоби ці "всі справи розслідували".

Раніше депутати сейму Польщі також відреагували на моторошний інцидент. Вони вимагають проведення негайного контролю щодо дій поліції у контексті смерті українця.

Що відомо про смерть українця у витверезнику

  • У польському Вроцлаві 30 липня після затримання поліцією і вкрай жорстокого побиття помер 25-річний громадянин України Дмитро Никифоренко.
  • Поліція стверджувала, що чоловік агресивно поводився щодо офіцера поліції, і тому правоохоронці застосували до нього газ і наручники. Натомість Gazeta Wyborcza пише, що українця били та душили, хоча він не поводився агресивно.
  • Посольство України вже найближчим часом відправить ноту МЗС Польщі. Розслідування смерті Никифоренка перебуває на контролі українських дипломатичних органів.