Польський президент наголосив, що Варшава серйозно занепокоєна ситуацією поблизу межі України та Росії. Вона, на його думку, вимагає певної реакції.
Читайте також До яких провокацій може вдатися Росія, аби розв'язати війну в Україні
Дуда звернувся до генсека НАТО через Україну
Я зробив пропозицію генеральному секретарю підвищити готовність сил НАТО в цій частині Європи, на східному фланзі,
– зазначив лідер Польщі.
Дуда просить розглянути можливість збільшення там військової присутності, а також посилення місій, наприклад, місії Air Policing та будь-яких інших, пов'язаних зі спостереженням.
Президент Польщі вважає, що такі дії мають показати всім потенційним агресорам, що НАТО готове не лише захищати країни Альянсу, але й звернути увагу на безпеку союзників, які не є його членами.
Ситуація на кордоні Польщі та Білорусі
Крім того, Дуда нагадав, що на білорусько-польському кордоні триває гібридна атака, яку підтримує Кремль. "Метод змінюється з лобової атаки на атаки меншими групами вночі. Ми спостерігаємо небезпечний розвиток ситуації", – заявив політик.
Він також додав, що поточні події польська сторона розцінює як провокацію, яка може призвести навіть до ескалації насильства з застосуванням вогню з білоруської сторони.
Можлива атака Росії на Україну: основне
- Останнім часом Росія стягує все більше військ до кордону з Україною.
- Така поведінка зі сторони Кремля неабияк непокоїть США. У Вашингтоні побоюються, що держава-окупант може піти на загострення ситуації взимку 2022 року.
- Розвідка Міноборони має схожу позицію – розширення агресії може відбутися наприкінці січня – на початку лютого 2022 року.
- У Києві показали карту шляхів, звідки Москва може напасти. Російські військові оточили Україну й біля білоруського кордону, нібито намагаючись взяти її в кільце.
- Крім того, розвідка вважає, що міграційна криза на кордоні Польщі та Білорусі також є частиною зусиль Росії.