Політолог, проректор Українського католицького університету, експерт-міжнародник Дмитро Шеренговський розповів 24 Каналу, чому позиції Великої Британії та Сполучених Штатів Америки різні. Він додав, що у Білому домі намагаються не загострювати конфлікт, який може бути вигідний авторитарним країнам.

Дивіться також У Китаї зробили цинічну заяву після звинувачень у військовій допомозі Росії

"Це та ж історія про регулювання ескалації (напад Росії на Україну – 24 Канал), чи під контролем вона. Для Саллівана це дуже болісне питання", – наголос він.

США намагаються врегулювати ситуацію у світі

Сполучені Штати Америки намагаються стримувати країни, які потенційно можуть нарощувати свої сили для руйнування глобального миру, щоб змінити вектор впливу у світі.

У США хочуть не дозволити об'єднати сили між авторитарними країнами, де була б залучена Росія, Китай, Іран чи Північна Корея,
– зауважив Дмитро Шеренговський.

У Вашингтоні не роблять надто гучних заяв щодо постачання Китаю зброї до Росії, щоб не посилити вплив Пекіну у світовій політиці. На думку політолога, радник з питань безпеки США Салліван розуміє, що він впливає на світову безпеку, тому його позиція достатньо обережна.

Путін нещодавно відвідав Китай: що відомо

  • Владімір Путін 16 травня прибув до Китаю з офіційним візитом. Російські пропагандистські ЗМІ повідомляють, що на зустрічі з китайським лідером Сі Цзіньпіном він розпочав "неформальні перемовини".
  • На зустрічі Путін та Сі Цзіньпін офіційно підписали низку документів про поглиблення співпраці. Аналітики Інституту вивчення війни вважають, що основною метою візиту Путіна були нові домовленості щодо підтримки Росії в затяжній війні проти України.
  • Кремлівський диктатор разом із великою делегацією прибув до Китаю для зустрічі з китайським лідером Сі Цзіньпіном. Вони обговорять питання України, Азії, енергетики та торгівлі, підтверджуючи стратегічне партнерство між Росією та Китаєм. Російська делегація налічувала до 100 осіб.