Таку думку висловив народний депутат від "Слуги народу" Микита Потураєв. Він також прокоментував можливості надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО і прийняття закону про статус олігарха.

Радимо прочитати Кого торкнеться податкова амністія та як працює РНБО: інтерв'ю міністра фінансів Марченка

Про податкову амністію

Жоден корумпований суддя, прокурор, чиновник, депутат не зможе цього зробити. Звичайно, що це не стосується людей, які тримають тисячу доларів у матраці. Це стосується тих, хто в бізнесі заробив багато грошей і робив те, що називається "оптимізацією податків". Тобто просто не показував доходи через те, що в нас була недолугою податкова система. Вона була корумпованою, непрозорою.

Люди оптимізували, виводили гроші просто в кеш. Ми їм кажемо: "Друзі, ми все розуміємо про старі часи. Приносьте гроші в банки, будь ласка – до вас питань ніяких". 5% – це просто мізерний податок.

Чиновники і політики не зможуть цього зробити. Вони як підпадали під карну відповідальність за вкрадене, так і продовжуватимуть. Це для бізнесу. Все, перегорнули сторінку. Зараз живемо з нормальними податками, які ми, сподіваюся, владнаємо найближчим часом. Вже почали це робити, думаю, що у 2022 році закінчимо.

Закон про податкову амністію: деталі

• Депутати 15 червня проголосували законопроєкт №5153, який передбачає податкову амністію.
• У період з 1 вересня 2021 до 1 вересня 2022 року буде проведено одноразове добровільне декларування активів фізичних осіб, які вони набули до 1 січня 2021 року. Проте з яких не були сплачені податки.
Також особи повинні будуть сплатити одноразовий збір: 5% щодо активів, розміщених на рахунках українських банків; 9% для розміщених за кордоном; 2,5% щодо вартості державних облігацій, придбаних у період з 1 січня 2021 року до 20 червня 2022 року.

Про План дій щодо членства в НАТО

Коли Україна отримає План дій щодо членства в НАТО, це буде справжня перемога. Тоді кількість процесів у державі якісно зміниться. Країна, яка виконує ПДЧ, відрізняється від тих, хто і не починав його виконувати. Тоді починається справжній прогрес, як-от було в Албанії. Я переконаний майже на 100%, що ми маємо всі шанси за президента Зеленського отримати ПДЧ. Тоді почнеться рух вперед. Зокрема, політичні процеси зміняться.

Дуже важливо, щоб Україна вступила в Європейський Союз і Організацію Північноатлантичного договору. Адже це кардинально змінить ситуацію. Зокрема між різними частинами Європи з'явиться рівність.

Центральна і Східна Європа вперше почнуть мати рівний голос з так званою "старою" Європою. Потрібно розуміти, що країни Центральної і Східної Європи – це держави, які точно знають, яка небезпечна Росія. Вона є класичним фашистським режимом. Це дуже бояться визнавати в Європі.

Читайте також Путін готовий окреслити Байдену "червоні лінії" щодо України в НАТО, – Пєсков

Про президентські амбіції Разумкова

Я знаю Дмитра Разумкова достатньо довго. Я не вірю, що він взагалі про це думає (про президентство – 24 канал). Бо він фахова людина. Немає жодних підстав думати, що в нього є хоч якийсь шанс отримати щось на виборах президента.

Те, що Разумков може піти на парламентські вибори окремо від "Слуги народу", я б це зрадою не вважав. Але він достатньо розумний, щоб розуміти, що шансів виграти президентські вибори в нього немає жодних. А навпаки – є шанси собі спаплюжити репутацію і втратити політичний рейтинг. Ідея, що Разумков створює якусь політичну конкуренцію Зеленському як майбутній кандидат в президенти є хибною.