Як розповіла заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук, депутати передусім планують розглянути законопроєкт №1043 "Проект Закону про внесення змін до регламенту Верховної ради України щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури". За словами парламентарки, документ уже схвалив регламентний комітет, передає РБК-Україна.
До теми Коли Коли Рада збереться на позачергове засідання: версія "Слуги народу" та Разумкова
У коментарі 24 каналу Кравчук зауважила, що законопроєкт про зміни до регламенту частково обмежує права депутатів. Згідно зі змінами до регламенту, у Раді діятиме нова процедура у роботі з правками.
Якщо є велика кількість правок, які відхилив профільний комітет – треба буде вибрати лише по 5 від кожної фракції, і саме їх можна буде ставити на підтвердження в залі,
– зазначила вона.
Народна обраниця пояснила, що має бути певний баланс між правами народних депутатів і загальним принципом роботи в залі.
Кравчук додала, що кадрових питань Верховна Рада 16 квітня не розглядатиме. Натомість голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія зауважив, що парламент розгляне питання призначення нового міністра енергетики та захисту довкілля.
У нас у четвер буде новий міністр. Дійсно, в енергетиці – зараз криза, не вистачає особи, яка ухвалює рішення, тому ми обов'язково його отримаємо та вже з програмою та розрахунками. Попри відсутність призначеного парламентом міністра, зараз триває робота з підготовки антикризового плану для вітчизняної енергетики,
– наголосив Арахамія у коментарі Інтерфакс-Україна.
Він додав, що відтепер усі кандидати на посади міністрів проходять співбесіду в профільному комітеті парламенту, презентують програму розвитку своїх відомств і визначають ключові показники ефективності.
Щодо інших питань, то до порядку денного можуть включити ті законопроекти, які зачекались на розгляд. Зокрема, Рада може розглянути законопроєкт про оборонні закупівлі в другому читанні.
Зверніть увагу Боротьба з засиллям правок: Разумков розповів, як парламент вийде із ситуації
Про що мовиться у законопроєкті щодо протидії зловживанням нардепів зі скасування законів
- Згідно з пояснювальною запискою, пропонуються, щоб не менш як одна третина від конституційного складу народних депутатів, президент або Кабінет міністрів могли внести проєкт постанови Верховної Ради про скасування рішення щодо прийняття закону, постанови чи іншого акту в цілому. Це зупинило б одноосібні подання на скасування якогось закону, який вже схвалила більшість.
- Тільки за процедурними рішеннями парламенту можна проводити обговорення врахованої головним комітетом пропозиції, поправки з подальшим голосуванням за її ухвалення, виключення у цілому чи її частини.
- У такому ж порядку можуть порушувати питання про розгляд пропозиції чи поправки до тексту статті законопроєкту, який ухвалили у першому читанні, якщо така правка є відсутньою у запропонованій головним комітетом редакції.
Зауважимо. що розгляд цього законопроєкту у другому читанні мав би пришвидшити розгляд "антиколомойського" закону у другому читанні.
Раніше у ЗМІ поширилася інформація, що на другому за тиждень засіданні розглядатимуть так званий "антиколомойський" закон. Однак, до цього часу не встигнуть погрупувати та внести у таблицю на розгляд усі 16 тисяч правок, які до нього внесли.
Що відомо про позачергові сесії Ради?Верховна Рада України змінила календар 3 сесії таким чином, щоб під час карантину не було пленарних засідань. Натомість парламентарі провели вже 4 позачергові засідання.
З них 3 відбулися в один день – 30 березня. Під час позачергових засідань Рада, зокрема, ухвалила "антиколомойський" і земельний законопроєкти, визначила правила карантину, розблокувала харчування війська та багато іншого.