Посилення Європи через Китай може допомогти Україні, однак це небезпечна гра. Таку думку 24 Каналу озвучив керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок.
Читайте також Європейський Союз готовий протидіяти Китаю: що заявила Урсула фон дер Ляєн
"Я не бачу поки що готовності Китаю говорити з Україною напряму. Тому що ми для них не є предметом розмови. Ми є одним із факторів, мабуть, не основних, але дуже серйозних, що може впливати на заохочення і задоволення інтересів КНР у Європі", – сказав він.
Україна може отримати вигоду
Валерій Клочок припустив, що українські дипломати спілкуються з європейськими лідерами, щоб вони представляли наші інтереси. Вже є певні заяви від політиків Європи.
Відносини з Європою Китай зараз дійсно розглядає через призму війни Росії проти України. Керівник Центру громадської аналітики "Вежа" не виключає, що наша держава може отримати вигоду від цього.
Треба спробувати у якийсь спосіб переконати Китай, щоб він поставив Росію в такі рамки, коли вона не зможе вести повноцінну війну. Тоді наш успіх буде відчутнішим. Це може бути виключно за допомогою зменшення торгових відносин з Росією, постачання товарів подвійного призначення,
– вважає він.
Європа також зацікавлена у збільшенні співпраці з Китаєм. Є певні проблеми, однак процес рухається. Ймовірно, європейці зможуть знайти спільну мову з Пекіном.
Для Пекіна дійсно дуже важливий альянс з Європейським Союзом. Це інструмент для Китаю у нарощуванні власних спроможностей. Однак не так все просто, бо у Європі не всі лідери виступають за посилення такої співпраці.
"Зараз посилення Європи через Китай може нам допомогти у цій ситуації. Звісно, ще раз наголошую, що це дуже небезпечна гра. Але для КНР Європа – це не інструмент для протистояння зі США. Для них це інструмент і засіб збільшення власних можливостей і потужностей", – пояснив Клочок.
Візит Сі Цзіньпіна до Франції: головне
- Президент Китаю Сі Цзіньпін 5 травня прибув у Париж. Так китайський лідер розпочав своє європейське турне. У Сі Цзіньпіна була запланована зустріч із французьким президентом Еммануелем Макроном.
- 5 травня Сі Цзіньпін після прибуття до Парижу оприлюднив статтю в Le Figaro, в якій заявив, що приїхав до Франції з "трьома посланнями". Серед основних проблем – торговельні та дипломатичні відносини між двома країнами, але також і пошук шляхів розв'язання війни в Україні.
- Відомо, що лідер Китаю Сі Цзіньпін підтримав ідею Еммануеля Макрона щодо перемир’я в Україні, Секторі Гази та Судані. Воно планується на час Олімпійських ігор в Парижі. Крім того, Китай зобов'язався не продавати Росії будь-яку зброю.