Опісля Пригожин несподівано втік до Білорусі, однак імовірним гарантіям безпеки від Лукашенка вірити не можна, адже той довів, що його слова нічого не варті. Про це 24 Каналу розповіла опозиційна білоруська журналістка Наталія Радіна.

До теми Кремль демілітаризує вагнерівців: бойовики Пригожина передають техніку армії Росії

Пригожин сам розуміє політику і хиткість обіцянок Алєксандра Лукашенка, тому навряд буде сподіватися на його протекторат, переконана Радіна. Малоймовірно, що він вважає Білорусь для себе безпечним притулком.

Лукашенко побоюється авторитету Пригожина

Після спроби бунту Пригожина ризики для нього зросли максимально. Навіть під час вчорашнього екстреного звернення Владімір Путін опосередковано назвав його зрадником. Тому хоч формально пообіцяли закриття кримінальних справ проти нього, але цього досі не зроблено. Та й навряд бункерний його пробачив, путінський режим ліквідовував неугодних і за менші проступки.

Своєю чергою Лукашенку такий політичний конкурент зовсім не потрібний. Адже він бачить себе єдино можливим диктатором Білорусі до кінця життя. І тут несподівано на території країни з'являється ще одна харизматична особистість, яка зовсім не вигідна самопроголошеному президенту.

Звісно, Лукашенко побоюється, що Пригожин буде авторитетом і для білоруських військових та силовиків, особливо враховуючи, що керівництво силових структур і армія Білорусі проросійськи налаштовані. А часто це і вихідці з Росії як, наприклад, голова радбезу Олександр Вольфович й інші,
– зауважила опозиціонерка.

Тому через таку жорстку конкуренцію, навряд Євгєній Пригожин надовго затримається в Білорусі, однак невідомо скільки часу там зможуть провести його найманці.

Радіна припустила долю Пригожина в Білорусі: дивитися відео

Що відомо про втечу Пригожина до Білорусі

  • Коли всередині Росії відбувався справжній хаос, вагнерівці захоплювали міста та адмінбудівлі одна за одною, в ситуацію втрутився ледь не супергерой Алєксандр Лукашенко. Він повідомив, що нібито провів перемовини з ватажком вагнерівців, які тривали "цілий день". Ті домовилися про "проєкт варіанту розв'язки ситуації", який є найбільш прийнятним для Пригожина.
  • "Білоруський Гаюн" повідомив, що 27 червня в Білорусі приземлився літак імовірно з Пригожиним. Цікаво, що Кремль не дотримався обіцянки і не зняв обвинувачення з очільника "Вагнера".
  • Відомо, що у Білорусі могли розпочати будівництво таборів для вагнерівців. Один з них розрахований на 8 тисяч окупантів і може розташовуватися в Могильовській області. Однак опозиція цього не підтверджує, як і сам Лукашенко, адже йому зовсім не вигідне таке сусідство.
  • Натомість у своєму терміновому зверненні 26 червня Алєксандр Лукашенко видав чергову порцію байок. Зокрема заговорив про реальні загрози для Білорусі, провокації на державному кордоні від України. Його вигадки відверто вразили своєю безглуздістю. Також Лукашенку привиділося повстання в Білорусі і загрози від тамтешньої опозиції.