Таку думку 24 Каналу висловив головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус. Зазначимо, що у жовтні Німеччина запровадила прикордонний контроль на кордонах із Польщею, Чехією та Швейцарією.

До теми Голодування скасували: українські водії дійшли згоди з польськими мітингувальниками

"Бачимо відповідь Німеччини. Зараз у Німеччини з'явився аргумент. Якщо в перші дні від початку листопада можна було казати, що це – певна німецька ініціатива. Але зараз німці можуть сказати: "Так це ж відповідь на дії проти України", – переконаний Ус.

Поляки бояться інших партнерів у ЄС. Тому вони розуміють, що їм легше блокувати саме Україну. Водночас варто розуміти, що це – не позиція всієї країни, а лише окремої верстви польського суспільства. Мовляв, переносити протестні настрої перевізників на всю Польщу – не варто.

"Я сподіваюся, що ці діалоги вже ведуться до польського суспільства, що "давайте ви також будете тиснути на своїх перевізників", – додав головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень.

Яка ситуація із блокадою українського кордону: дивіться відео

"Заручники ситуації"

Якщо говорити про суперечку між Україною та Польщею щодо імпорту українського зерна, Ус зазначив, що тут є питання до польських перекупників. Мовляв, вони говорили про те, що реалізовуватимуть українське зерно в інших країн, але вирішили потім це зробити у Польщі.

Багато проблем породжених в усіх сусідніх з Україною країнах ЄС. Вони врешті-решт призвели до того, що в Україні виникли ці проблеми. Тобто ми стали заручниками внутрішніх процесів кожної із цих країн,
– сказав головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень.

Іван Ус зауважив, що дії польських перевізників підривають інтереси не лише Європейського Союзу, але і самої Польщі. На його думку, це їм має пояснити місцева влада.

Поляки блокують кордон з Україною: головне

  • Польські перевізники блокують пункти перетину польсько-українського кордону. Протест триває із 6 листопада. У відповідь на це українські водії влаштували акції у містах Польщі.
  • Поляки хочуть, аби для України скасували "транспортний безвіз". Згідно з ним, не треба отримувати обов'язкові дозволи для двосторонніх та транзитних перевезень у країни Європейського Союзу.
  • Нині Україна та Польща працюють над умовами розблокування кордону. Протестувальники блокують рух вантажівок на 4 напрямках. Станом на ранок 3 грудня, на проїзд до України очікують понад 2500 вантажівок.