Приїзд Путіна до Китаю лише підкреслить його слабкість в очах світової спільноти. Про це 24 Каналу розповів експерт з нафти та газу Михайло Крутихін, пояснивши, що тепер Китай диктує свої умови Росії, а не навпаки.

Читайте більше "Один пояс – один шлях": для чого Китай зібрав у себе Путіна, Орбана та навіть "Талібан"

Серйозних результатів візиту не буде

Така поїздка для Владіміра Путіна є значущою не лише тому, що це один із небагатьох виїздів диктатора із країни. У Китаї він хотів би провести переговори з Сі Цзіньпіном, зокрема щодо нафти та газу. Однак в лідера КНР є свої плани.

Найімовірніший сценарій, що китайці підпишуть документи, які ні до чого не зобов'язують. На кшталт "меморандуму взаєморозуміння", "протоколу про наміри" або щось подібне,
– зазначив Михайло Крутихін.

Путін може хіба сподіватись на те, що Китай міг би звернути увагу на якийсь проєкт у Росії і заявити про його потужне фінансування. Але такого не відбудеться.

"Показуха буде, щоб якось підтримати Путіна – не дати йому вже геть відвалитись від цього союзу. Але він залежний. Китайці, що захочуть, те з ним і зроблять. Але так, якісь документи, імовірно, підпишуть", – зауважив експерт з нафти на газу.

Михайло Крутихін про те, чи зможе Путін домовитись з Китаєм про щось: дивитись відео

Росія – це лише пішак у грі

Росія більше не диктує свої умови Пекіну щодо нафти та газу. Все відбувається якраз навпаки. На це, зокрема, впливає й постійне суперництво Китаю та США. Росію виставляють, немов опудало.

Коли китайці приймають у себе російського президента, якому можуть диктувати все, що завгодно – від цін на енергоносії до долі конкретних проєктів – це роблять, дивлячись на США. Мовляв, якщо ви, у США, не підете на якісь поступки, то ми тут зав'яжемо конфлікт з Росією,
– наголосив Крутихін.

Інтереси Москви чи конкретно Путіна при цьому не враховують. Можливо, щоб показати Сполученим Штатам посилення зв'язку між країнами, Китай може піти на певні поступки Росії. Однак вони будуть радше символічними, ніж справді матимуть якусь вагу.

Путін у Китаї: що відомо

  • 12 жовтня Владімір Путін вперше після отримання ордера на арешт виїхав за межі Росії. Він поїхав у Киргизстан, звідки пізніше рушив до Пекіну на форум "Один пояс – один шлях".
  • Вже 17 жовтня диктатор в межах "китайського відрядження" зустрівся із прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, який теж буде присутнім на форумі. Вони обговорили майбутнє зміцнення стосунків між країнами. Зокрема, Орбан висловив сподівання щодо глибшої співпраці з Росією на рівні економіки.
  • Дещо згодом на відкритті форуму "Один пояс – один шлях" Владімір Путін зустрівся із Сі Цзіньпіном. Водночас приватної розмови між диктаторами іще не було. Хоча навіть на формальній зустрічі під час приїзду на форум Путін помітно нервував.