Таку думку 24 каналу висловив військовий експерт Олег Жданов.

Читайте також: Під час Другої світової війни за таку "політику" розстрілювали, – експерт про ситуацію на Азові

Як зауважує фахівець, передача Україні двох американських колишніх катерів берегової охорони класу Island ("Айленд") на ситуацію з блокуванням Росією проходу суден через Керченську протоку ніяк не вплинуло. За словами Жданова, ці катери Порошенко три роки брав і ніяк не міг прийняти. Судячи з усього, США натиснули, і президент надав згоду. Наразі невідомо, скільки часу піде, щоб їх перегнати в Азовське море.

Водночас, говорить військовий, для Росії звично погрожувати Україні. І це треба враховувати.

"Росія – тоталітарна країна, якщо Путін скаже – то заблокують в Азовському морі наші кораблі вже завтра. На жаль, у Росії є і сили, і можливості. На такий крок Путін може піти, якщо буде загроза економічної або військової блокади Криму. Або ж загроза відсторонення від влади. Тоді він зіграє у війнушку, щоб мобілізувати населення", – наголосив Олег Жданов.

Читайте також: Ескалація в Азовському морі: Наєв розповів про спроби окупантів посилити конфлікт

При цьому, зауважує експерт, Україна має кілька важелів впливу на РФ, хоча чомусь їх не використовує.

Економічні важелі тиску на Росію Україна взагалі не використовує. Ми забули, що газ і світло в Крим ідуть з материкової України. Знову ж таки питання денонсації договорів з Росією та повернення Азовському морю статусу відкритого моря. Введення там норм міжнародного права з поняттями нейтральні води та морський державний кордон. Навіть Генасамблея ООН у своїй резолюції рекомендує анексію Криму прирівняти до збройного конфлікту. А ми не визнаємо факту збройного конфлікту з Росією,
– підкреслив Жданов.

Нагадаємо, 25 жовтня Європарламент схвалив резолюцію щодо ситуації в Азовському морі. Відповідно до документу, у разі загострення санкції проти Росії посиляться. Крім того, у Європарламенті наголошують на необхідності призначення спеціального представника ЄС з питань Криму та Донбасу, а також вважають, що будівництво Кримського мосту було незаконним.

Член комітету з оборони і безпеки російської Ради Федерації Франц Клінцевич заявив, що Росія "буквально за хвилини" здатна перекрити Азовське море для будь-якого судна під прапором України.

15 листопада Третій комітет Генеральної асамблеї ООН схвалив нову резолюцію щодо Криму "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна". 26 країн проголосували проти оновленого проекту резолюції "Ситуація із правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)". В тому числі Росія та Китай.

Про ще йдеться у новій кримській резолюції ООН?Проект резолюції передбачає, зокрема, підтвердження, що між Україною та Росією існує міжнародний збройний конфлікт; засуджує застосування Росією власних законів на окупованій території, а також примусове переведення громадян України в російське громадянство; вимагає від Росії виконати проміжне рішення Міжнародного суду ООН із відновлення прав і свобод громадян України на півострові; закликає російську окупаційну владу забезпечити освітній процес українською та кримськотатарською мовами.