Про це 24 Каналу розповів авіаційний експерт Костянтин Криволап, зауваживши, що це могли бути не лише "Кинджали", але й ракети "Іскандер-М", адже це фактично одна й та сама зброя. Він додав, що на радарах ці ракети відображаються однаково. Зазначимо, що росіяни запустили по Києву понад 70 ракет.

До теми Росіяни запустили "Кинджали" і не тільки: усе, що відомо про ракетну атаку на Київ 2 січня

"Якщо взяти атаку 29 (грудня 2023 року – 24 Канал) і сьогоднішню (2 січня – 24 Канал), приблизно, то вони вже майже підійшли до свого місячного об'єму виробництва. А в "Кинджалах" вони навіть зробили більше, ніж розраховується на їхнє виробництво", – припустив авіаційний експерт.

Атака росіян 2 січня – це посилення психологічного тиску на населення. Криволап зазначив, що, ймовірно, нині вони намагаються дістати до засобів ППО, зокрема, ЗРК Patriot. Якщо у ворога є військова мета, то, на думку авіаційного експерта, лише така.

Українські захисники готувалися до обстрілів, тож відповідають ворогу. Так, наприклад, уночі сили ППО знищили 35 із 35 "Шахедів".

Спочатку окупанти запускають дрони-камікадзе, які виявляють засоби ППО. Згодом намагаються прорватися крилатими ракетами. Навздогін їм, коли система ППО досить виснажена, ворог запускає ракети "Кинджал" або "Іскандер-М".

Атака на Київ: головне

  • Росія зранку 2 січня вкотре масовано обстріляла Київ. Унаслідок атаки постраждали щонайменше 43 людини. 37 з них – шпиталізовані. Відомо про 2 загиблих.
  • Унаслідок ворожого обстрілу пошкоджено житлові будинки та об'єкти цивільної інфраструктури. Це зафіксували в Солом'янському, Шевченківському, Голосіївському, Подільському та Оболонському районах. Також пошкодження є в Деснянському, Дарницькому та Печерському районах столиці.
  • Через атаку в Києві у частині об'єктів та житлових будинків не було світла. Також подекуди тимчасово був відсутній тиск у водопровідній мережі. Згодом водопостачання та електропостачання почали відновлювати.