Командувач Повітряних сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Олещук заявив про бойову роботу по російських літаках на відстані понад 150 кілометрів. Наразі результати бойової роботи перевіряють.

Дивіться також Росія втрачає літаки у війні з Україною у 20 разів швидше, ніж може виготовити

Успіхи Повітряних сил ЗСУ

Буквально вчора було бойове застосування по ворожих літаках на відстані понад 150 кілометрів,
– розповів Олещук.

У Повітряних силах наголосили, що результати роботи ще уточнюються.

Олещук зазначив, що росіяни продовжують атакувати позиції Сил оборони керованими авіабомбами. Втім, вони тепер не наважуються підлітати дуже близько.

"Після значних втрат – літаків дальнього радіолокаційного виявлення А-50 та винищувачів Су-34/Су-35, окупанти суттєво знизили кількість авіаударів КАБами", – сказав він.

Що стосується літаків дальнього радіолокаційного виявлення А-50, то їх досі не спостерігають в Азовському морі та на інших напрямках. Це зменшує спроможності окупантів у веденні радіолокаційної розвідки.

В якому психологічному стані окупанти

За наявними даними у Повітряних силах, серед російських пілотів уже почались "дискусії" стосовно рішень військового керівництва. Там роздумують над тим, щоб "посилати їх в один кінець".

Такі розмови, а можливо і саботаж, під час виконання завдань окупантами, лише зростатимуть, коли Повітряні сили отримають від західних партнерів більше інструментів для захисту нашого неба,
– додав командувач Повітряних сил.

"Нельотна" погода для окупантів

  • Протягом тижня з 25 лютого по 3 березня українські військові здійснили успішну ліквідацію семи ворожих літаків. Президент України Володимир Зеленський підкреслив, що зі збільшенням можливостей знищення російської авіації можна буде зберегти більше українських життів.
  • За лютий Повітряні сили ЗСУ фактично встановили рекорд по збиттю російських літаків – 13 ворожих бортів. Збиття А-50 значно облегшило роботу Повітряним силам ЗСУ, адже саме він міг попереджати літаки, які потрапляють під ураження, про те, що їм необхідно зробити зенітний маневр.
  • Втім, аналітики Інституту вивчення війни вважають, що російські війська готові ризикувати подальшими втратами авіації. Ймовірно, це пов'язано з рішенням російського командування, яке вважає, що позитивні результати від таких повітряних операцій переважають можливі витрати.