Поки що російська сторона не направила Україні жодних документів чи заяв щодо розміщення українських прикордонників на контрольно-пропускних пунктах. Зараз Кремль зосереджений на пошуках причин, щоб виправдати припинення місії ОБСЄ.

Цікаво Або дурість, або підготовка Росії до серйозних провокацій, – Гармаш про припинення місії ОБСЄ

Українська сторона має сподівання

У Державній прикордонній службі заявили, що сподіваються на те, що припинення місії ОБСЄ не вплине на роботу українських митників на кордоні з Росією. Однак ніхто не заперечує того факту, що Кремль може відмовити нам, так само як і ОБСЄ.

У Держприкордонслужбі зазначили, що Росія зараз не подає жодних знаків – ні позитивних, ні негативних. Тому залишається тільки спостерігати за розвитком ситуації.

У Кремля "важливіші справи"

Поки в Україні думають про долю українсько-російського кордону, в Росії уже вигадали декілька варіантів, чому вони не дозволили місії ОБСЄ залишитися.

Першим варіантом є "неповага України до вчинків Росії". А другим – те, що місія ОБСЄ себе вичерпала, адже за 7 років вона нібито не зафіксувала жодного порушення на кордоні. Хоча це далеко не так, бо порушення з російської сторони фіксували регулярно.

Припинення місії ОБСЄ на кордоні з Росією: головне

  • Уже після 30 вересня ОБСЄ припинить свою роботу на контрольно-пропускних пунктах "Донецьк" і "Гуково".
  • Місія на кордоні тривала з 29 липня 2014 року.
  • У МЗС України зауважили, що Росія хоче спричинити подальшу ескалацію конфлікту на Донбасі.
  • Водночас в Кремлі звинуватили Україну в припиненні місії ОБСЄ.