За його словами, потрібно розуміти, що ОБСЄ роздратована, однак "Росія – це Росія". Про це він розповів ефірі 24 каналу.

Читайте також Засідання Тристоронньої контактної групи: про що домовились на переговорах

Він зазначив, що у його особистому експертному колі є думка, що Росія лише тягне час до президентських виборів у США, оскільки їм важливий результат.

Або вони роблять дорожчим цей конфлікт для Заходу тому, що є Білорусь та Навальний, вважає Гармаш. А коли конфлікт загострений ще й в Україні, то Заходу доведеться розмовляти щодо конфлікту з Путіним більш прихильно. Однак, як наслідок, робота переговорної групи у 3 підгрупах заблокована.

Чи розглянуть постанову 18 вересня

Представник Донецька в ТКГ зазначив, що це питання вони не обговорювали. Однак, за його словами, їх би влаштував цей варіант, тому що звідти викинуті всі згадки про РФ, зокрема про агресію Росії.

"Мене не влаштує такий варіант, тому що важливо не створити прецедент відходу від "червоної лінії". Навіть якщо хтось з ОП буде тиснути на депутатів, вони повинні враховувати і нашу переговорну позицію. Тому, що якщо один раз поступимось – потім знову доведеться поступатися в цьому питанні, це небезпечно", – сказав він.

Якби ми зараз прийняли їхній ультиматум, то вони б все одно не розблокували процес перемовин. Адже використовують цю постанову як привід для блокування – затягують час. Вони вигадають щось нове – це 100%,
– наголосив представник Донецька в ТКГ.

Чи будуть нові санкції для РФ

"Можу суб'єктивно оцінювати, як реагують на виступ Гризлова, який може в будь-який момент почати розмовляти і йому дадуть слово. Однак нам треба тримати руку піднятою довго, щоб дали щось сказати, адже можуть не помітити. І тут Леонід Кравчук іноді проявляє сильне терпіння та наполегливість", – розповів Сергій Гармаш.

Зверніть увагу Кравчук змусив Гризлова вибачитись і визнати, що ОРДЛО – українська територія

Він наголосив, що для того, щоб були нові санкції, потрібно щось серйозніше. Можливо, тут йде момент торгівлі – санкції можуть накласти через Навального. Але тоді Європа має розуміти, що буде загострення конфлікту на Донбасі, в чому вона також не зацікавлена. Тому, ймовірніше, що триває поки що невидимий торг, ніж побоювання санкцій, вважає Гармаш.

Що відомо про переговори ТКГ 16 вересня

  • Переговори Тристоронньої контактної групи відбулись 16 вересня у режимі відеоконференції. Вони тривали приблизно 7 годин.
  • Українська сторона наполягає на заходах, які б гарантували дотримання режиму тиші.
  • Українська делегація обговорила підготовку до обміну полоненими.
  • На ТКГ вкотре просили змінити постанову Ради про місцеві вибори.