Про підтримку російським урядом документу повідомляє ТАСС.
Читайте також: Скільки жителів Донбасу отримали російські паспорти: статистика окупантів
Громадяни Білорусі та України, які вільно володіють російською мовою за наявності підстав можуть бути визнані комісією носіями російської мови без проходження співбесіди,
– йдеться в повідомленні.
Тобто українці та білоруси зможуть отримати громадянство РФ за спрощеною процедурою. Досі співбесіда була обов’язковою.
За словами голови Держдуми В'ячеслава Володіна, ухвалення закону спростить процедуру отримання громадянства для майже 172 тисяч громадян України та 32 тисяч громадян Білорусі. Вони проживають на території Росії та вже мають посвідку на проживання.
Раніше Володін також повідомляв, що законопроєктом "відновлюється справедливість щодо людей, з якими у громадян Росії загальні культура, мова й історія". Він додав, що проєкт закону дозволить громадянам України та Білорусі уникати бюрократичної процедури співбесіди на вільне володіння російською мовою.
Що може бути підставою для отримання громадянства? Самі заявники або їхні родичі постійно проживають або проживали на території Росії. А також на землях, які були у складі СРСР, в межах державного кордону РФ.
Що було раніше?В уряді Росії заявили, що мають намір істотно спростити процедуру надання іноземцям російського громадянства. Відповідно до цього, отримати його можна буде, не відмовляючись від вже наявного іншого громадянства.
Що відомо про російські паспорти на Донбасі
- 24 квітня 2019 року президент РФ Володимир Путін прийняв указ про спрощення видачі російських паспортів жителям окупованого Донбасу. А згодом заявив, що готовий надавати громадянство Росії всім українцям.
- На цьому він не зупинився, і 1 травня 2019 року підписав указ про спрощений порядок отримання російського паспорта ще й для українців з окупованого Криму.
- За декілька днів Путін видав указ, за яким російське громадянство можуть отримати жителі всього Донбасу. А російські ЗМІ переконували, що жителі Донбасу також можуть отримати ще й російські закордонні паспорти.
- Україна та світова спільнота не визнає російських паспортів, які видають жителям окупованих територій України. ЄС закликав країн-членів ОБСЄ не визнавати російські паспорти на Донбасі.
- У Росії заявляють, що за 2019 рік російські паспорти отримали 227 тисяч українців з окупованого Донбасу.