Про це на засіданні Ради Безпеки ООН, присвяченому ситуації на окупованих територіях України, заявив постійний представник США в ООН Джонатан Коен.

Читайте також: Росії не вдалось організувати виступ представника окупаційної влади у Радбезі ООН

Так, США долучаються до тих країн, які засуджують намір окупаційних адміністрацій провести незаконні вибори в Луганську та Донецьку.

Вони (вибори – 24 канал) є незаконними і не мають жодних підстав відповідно до українського законодавства. Ці вибори, влаштовані Росією, заважають виконанню мінських домовленностей,
– сказав американський дипломат.

За його словами, будь-які вибори повинні проводитись у відповідності до українського законодавства і за стандартами ОБСЄ.

"Росія використовує ці так звані вибори для власних цілей. Тпак звані "ЛНР"і "ДНР" неможливо відірвати від незаконних формувань, які підтримує Москва", – вважає представник США.

Окрім того, дипломат засудив дестабілізуючі дії Росії в Україні.

Ми оголосили, що до повного здійснення мінських угод санкції, накладені на Росію, не будуть зняті,
– нагадав він.

До слова, обговорення в ООН щодо ситуації на окупованому Донбасі ініціювала саме Україна. Речник постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко заявив, що востаннє Радбез обговорював російську агресію ще у травні, а з того часу "ситуація лише загострюється".