У Вільнюсі за зачиненими дверима пройшла перша в історії Рада НАТО – Україна. Володимир Зеленський розглядає цей формат співпраці як інструмент інтеграції України до Альянсу.

Важливо Результати саміту не ідеальні, але хороші: що сказав Зеленський на пресконференції у Вільнюсі

Чи спростили Україні вступ до НАТО

Як зазначила ведуча 24 Каналу Андріана Кучер, виглядає так, що шлях України до членства в НАТО не спростився, а можливо навіть ускладнився. Адже тепер замість ПДЧ Україні треба буде виконувати річну національну програму на десятки сторінок тексту.

Цей процес може зайняти роки, адже в комюніке рішення Ради сказано, що комісія з міністрів закордонних справ країн-членів щороку оцінюватиме прогрес України.

Тепер Україна та її найближчі друзі в Альянсі муситимуть переконати скептиків нашого членства відмовитись від цієї багаторічної структури й встановити обмежений і конкретний перелік реформ.

Андріана Кучер про останні подробиці рішень Вільнюського саміту: дивіться відео

Які рішення прийняли на саміті у Вільнюсі щодо України

  • У фінальній декларації саміту не були озвучені чіткі умови для вступу України. Журналісти допитувались про у Єнса Столтенберга, але він не зумів дати на них відповідь.
  • Це питання порушив також Володимир Зеленський на засіданні Ради НАТО – Україна. Президент підкреслив, що українці розраховують на конкретику щодо умов вступу.
  • Попри часткову невдачу із достроковим запрошенням до Альянсу, Володимир Зеленський пообіцяв, що зосередиться на роботі щодо гарантій безпеки для України, які у формі відкритого документа оприлюднили 12 липня.