Про це 24 Каналу розказав політтехнолог Борис Тизенгаузен, зауваживши, що Росія почала сильно нервувати. Зазначимо, що країну-агресорку туди не запросили.

До теми Точка неповернення для Росії: чи стане саміт у Джидді новою Касабланкою і яка роль Китаю

"Що ж це там у них за спиною відбувається, що за зачинені зустрічі, на які Китай спокійно їде?". Попри те, що Росія окреслила цю зустріч "останніми словами", – сказав політтехнолог.

Як російські чиновники змінили свою риторику після саміту в Саудівській Аравії: дивіться відео

Риторика Росії змінилася

Одразу після саміту три головних кремлівських спікери видали приблизно одну й ту саме тезу, в якій кардинально змінили так звані "цілі" війни Росії проти України.

Тизенгаузен зауважив, що прессекретар Путіна Дмітрій Пєсков заявив про те, що Росія нібито "не претендує" на інші українські землі, окрім тих, які вона "вписала в конституцію". А Сєргєй Лавров сказав, що треба придивитися до того, "що відбувається на землі та бути реалістами". Обізвався й заступник голови радбезу країни-агресорки Дмітрій Мєдвєдєв.

"Який у потоці своєї крабової свідомості видав, що "успіх" матиме той перемовник, який зрозуміє, що Росія "отримала землі й вона не віддасть їх". Десь такий сенс", – додав політтехнолог.

За його словами, три спікери почали говорили про одну "мету" – мовляв, аби "залишили землі", які Росія окупувала, і тоді вони буцімто будуть готові щось підписувати. Та зрозуміло, що українську територію країні-агресорці ніхто залишати не буде.

Якби 24 лютого (2022 року – 24 Канал) Путін сказав: "Я починаю війну, у ній я угроблю сотні тисяч людей, зламаю економіку, Росія буде в ізоляції. Ви будете ізгоями, вас будуть депортувати, бити. Моя "мета" – забрати 4 області". Цікаво, як би на це відреагували росіяни,
– сказав Борис Тизенгаузен.

Так звані "цілі" Росії у війні проти України кардинально звузилися. Адже раніше країна-агресорка заявляла про буцімто "денацифікацію" та "демілітаризацію" України.

Саміт у Саудівській Аравії: головне

  • У місті Джидда в Саудівській Аравії 5 – 6 серпня пройшов саміт щодо питання миру в Україні. Там розглянули українську формулу миру Володимира Зеленського.
  • У заході взяли участь понад 40 держав із різних континентів. Росію туди не покликали.
  • Держави, які брали участь у конференції, не ухвалили спільного комюніке. Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак заявив, що проривним результатом зустрічі стала участь у ній Китаю.
  • Аналітики Інституту вивчення війни переконані, що на саміті стали очевидними розбіжності Пекіна та Москви щодо врегулювання війни в Україні.
  • В ОП наголосили, що цей саміт – це крок до "практичної реалізації мирних ініціатив". Українська делегація на конференції провела зустрічі з країнами Глобального Півдня.