Російськомовні на штурмі Капітолію: деталі

Крістіна Малімон є заступницею керівника організації молодих республіканців штату Орегон. Про це повідомляє видання BuzzFeed.

До теми Штурм Капітолія у США: один із затриманих просив про російського перекладача

Згідно з її біографією на сайті організації, вона також була делегатом від Республіканців в окрузі Мултнома (Орегон) і членом Фалкірк Центру, який пов'язують із Трампом. Крім того, дівчина відзначається активною протрампівською позицією у соцмережах (понад 25 тисяч підписників у інстаграмі).

Крістіна Малімон, Трамп, США, штурм Капітолія, Молдова
Крістіна Малімон активно підтримує Дональда Трампа / Фото взято з інстаграму Крістіни Малімон

А у серпні 2020 року Крістіна Малімон була одним із організаторів параду човнів на підтримку Трампа на річці Вілламетт (штат Орегон). Тоді одне із суден затонуло.

Одне з суден затонуло під час параду човнів у Орегоні: дивіться відео інциденту

За даними журналістів, як Крістіна, так і Євгенія Малімони спілкуються російською та мають зв'язки з Молдовою. Але немає жодних свідчень, які б підтверджували, що вони – громадяни Росії. Тим часом, у посольстві Росії в США заявили, що росіян серед затриманих за штурм Капітолія немає.

Додамо, в інстаграм-акаунті дівчини можна знайти фрагмент інтерв'ю пропагандистському телеканалу "Россия 24". У сюжеті мовиться, що Крістіна – родом із міста Бєльци, що на півночі Молдови та поблизу кордону з Україною.

Фрагменту сюжету пропагандистів про Крістіну Малімон: дивіться відео

Зверніть увагу "Сміливіше": під час штурму Конгресу США було чути російську мову – відео

Коротко про штурм Капітолія

  • Капітолій – це будівля Конгресу (парламенту) США.
  • 6 січня законодавчий орган мав оголосити офіційні результати американських виборів президента. Однак розлючені прихильники Дональда Трампа прийшли під будівлю Капітолію та почали прориватися всередину.
  • Протестувальники ламали огорожу та вступали у бійку із силовиками. Надвечір 6 січня їм таки вдалося потрапити всередину. Тут вони розбивали вікна, руйнували меблі, розводили невеликі пожежі, зривали зі стін картини, залили фарбою бюст одного з колишніх президентів тощо.
  • Також почалася стрілянина. Одна із мітингувальниць зазнала поранення та згодом померла. Водночас поранено кількох поліцейських. Загалом заворушення забрали життя 5 людей.
  • Після сутичок у Вашингтоні ввели комендантську годину. Але її і так було заплановано через ситуацію з коронавірусом.
  • На наступний день на спільній сесії Конгресу все ж змогли оголосити переможця президентських виборів. Новим главою держави став Джозеф Байден. Офіційно він вступить на посаду після церемонії інавгурації, запланованої на 20 січня.