Родина Семочка у 2016-17 роках придбала три будинки сукупною площею майже 1,5 тисячі квадратних метрів і орієнтовною вартістю 7-8 мільйонів доларів. Ці активи неможливо пояснити їхніми офіційними доходами, пише Bihus.info.

Читайте також: Мільйони, паспорти РФ та 200 смертей: резонансне розслідування про керівника контррозвідки СБУ

Містом Семочко пересувається на чорному Land Cruiser з номерами прикриття. За спостереженнями програми, свого пасажира Land Cruiser щоранку їздить забирати в Конча-Заспу (село Козин) у закрите котеджне містечко, де паркується під одним і тим же будинком.


Toyota Land Cruiser Семочка

Це будинок на 333 "квадрати" з великим садом довкола. Офіційно його в лютому 2016 року придбала жінка на ім’я Тетяна Лисенко. Розслідування доводить, що найвірогідніше Тетяна Лисенко – це дружина Семочка.

Зокрема, у соцмережах діти Лисенко від першого шлюбу – Анастасія та Станіслав – називають братом третю дитину: хлопчика Іллю Лисенко, який раніше підписував себе "Ілля Семочко".


У соцмережах раніше "Ілля Лисенко" називався "Ілля Семочко"

Згідно з даними майнового реєстру, у Сергія Семочка справді є син Ілля.

Неподалік від будинку Тетяни Лисенко, є ще два великих будинки, нещодавно оформлені на падчерку Семочка – Анастасію. Рік тому вона викупила будинок на 367 квадратних метрів по сусідству із Юрієм Артюховим, екс-заступником голови СБУ і очільником управління по боротьбі з корупцією. Раніше цей будинок був виставлений на продаж за два мільйони доларів.

Однак будинок за 2 мільйони доларів – не найдорожче, що придбала тої зими Анастасія. Неподалік є ще одне закрите містечко. У січні 2017 року на неї там оформлюють маєток на 670 "квадратів".


Падчерка Семочка викупила маєток на майже 700 "квадратів"

Соцмережі також показують любов Лисенків до перельотів вертольотом. Яскраво-блакитний гвинтокрил з бортовим номером UR-ICH на фото з’являється щонайменше тричі за останні роки. Наприклад, у Анастасії є фото, зроблене під Одесою. Переліт маршрутом Київ-Одеса на сайті фірми-експлуатанта коштує від 4 до 6 тисяч доларів.


Анастасія, очевидно, надає перевагу авіаперельотам

Журналісти програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" проаналізували доходи всієї родини за останні 8 років і не знайшли жодного реалістичного варіанту легального джерела таких статків.

Офіційний дохід Тетяни Лисенко за майже 10 років склав 135 тисяч доларів, причому всі гроші зароблені до 2014 року, надалі офіційного доходу не було. Це приблизно 1/10 будинку, який на Лисенко оформили. Її дочка Анастасія останні кілька років доглядає за дитиною. Офіційно працювала до 2014, за останні 8 років загалом заробила близько 59 тисяч доларів. Вказана сума – це приблизно балкон в одному з двох будинків, який на неї оформили.


За декларацією, за 8 років Анастасія заробила лише на балкон від купленого нею маєтку

Зять Володимир Котон. Офіційний дохід за 8 років – півтори тисячі гривень. Старший син Станіслав – 18 тисяч гривень. Молодший син неповнолітній. Ані батьки Семочка, ані його брат, згідно з їхніми доходами та способу життя, також не допомогли б з купівлею нерухомості на мільйони доларів.

Особисті офіційні доходи самого Семочка, засекречені разом з декларацією. Однак зарплати керівників служби (вказані у деклараціях трирічної давнини) вказують: очільнику СБУ Василю Грицаку (1,5 тисячі доларів на місяць) довелось би заробляти на будинок Семочка 120 років. Першим заступникам Грицака Малікову і Демчині – 83 роки і 138 років відповідно.

Нагадаємо, найчастіше прізвище Семочка звучало в контексті втручання СБУ в державні закупівлі ліків, зокрема – препаратів для перитонеального діалізу. Внаслідок цього втручання на якийсь час зупинилися закупівлі ліків, пацієнти не отримували необхідних препаратів. Представники діалізного ринку називають кількість померлих – близько 200 людей.

В липні 2018 року Семочко призначили першим заступником Голови Служби зовнішньої розвідки. Водночас, більшість членів його родини – громадяни Росії.

Повний випуск програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" дивіться тут.