Експерт з енергетики центру Разумкова Максим Білявський сказав 24 Каналу, що на сьогодні дефіцит становить близько 2%. Його покривають шляхом імпорту електричної енергії та аварійної допомоги, але цього недостатньо.

До теми Звернення Міненерго до українців, Київ без світла через атаку: яка ситуація в енергосистемі

"Потрібно розуміти, що нам доведеться економити електричну енергію, щоб допомоги диспетчерам Укренерго й самій енергосистемі збалансуватись", – наголосив Білявський.

Передусім ідеться про обмежене використання енергомістких приладів у пікові години.

Як користуватись енергомісткими приладами
Як користуватись енергомісткими приладами / Інфографіка 24 Каналу

Українську енергосистему синхронізували з європейською

Голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький повідомив 28 листопада, що українська та європейська енергосистеми повністю синхронізувались. Для цього Україна виконала низку технічних вимог, узгоджених ще 2017 року.

Це фактично історична подія, тому що енергосистема України не проєктувалась на синхронну роботу з енергомережею Європейського Союзу. Нарешті провели всі потрібні технологічні роботи – і відтепер ми працюємо синхронно з енергомережею ЄС, що значно збільшує стійкість нашої енергомережі,
– зазначив Білявський.

До слова, на початку повномасштабного вторгнення Росії Україна екстрено приєдналась до європейської енергосистеми. Натепер синхронізація мереж – у штатному режимі.

Ситуація в українській енергосистемі: останні новини

  • Заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук повідомила, що графіки вимкнення світла вже розробили. Наразі їх запроваджувати не планують, але готові це зробити за потреби.
  • Після масованої атаки 8 грудня інформації про пошкоджені енергооб'єкти немає. Водночас триває відновлення ТЕС, уражених раніше на Сході України.
  • Ідеться про наслідки російського обстрілу 7 грудня. Після ворожого удару по ТЕС у прифронтовій зоні два енергоблоки припинили свою роботу.