Українським військовим поки недостатньо артилерійських боєприпасів на фронті, про це розповів 24 Каналу Роман Світан, військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі. Він зазначив, що Україна в середньому за добу використовує близько 3 тисяч снарядів, а Росія 7-10 тисяч.

До теми 78 одиниць: Франція незабаром надасть Україні нові САУ Caesar

"Паритет ще не склався. Нам потрібно 7 – 10 тисяч снарядів для рівноваги з Росією", – сказав Світан.

Позитивні прогнози

Військовий експерт навів цифри постачання артилерійських боєприпасів від європейських партнерів до кінця року.

На його думку, оптимальне число снарядів на 2024 рік – 3 мільйони.

Ця кількість вже помітна, адже 800 тисяч проплачено і знайдено за ініціативи президента Чехії Петра Павела. Поляки також долучились до програми Чехії та пообіцяли 700 тисяч. Також один із міністрів країни Балтії заявив про готовність проведення додаткових переговорів щодо постачання 700 тисяч снарядів. Приблизно 600 тисяч очікуємо і від Євросоюзу.

Цього року можна дуже не хвилюватись про боєприпаси. Ці постачання коштом фінансування наших європейських друзів значно підсилять Україну,
– заявив Роман Світан.

Для використання цих боєприпасів потрібні артилерійські установки.

Ми чули що декілька десятків Caesar передає Франція. Тобто артилерійські компоненти ми теж отримаємо,
– підкреслив Світан.

Світан вважає, що український фронт зараз найбільше потребує літаків.

Основне завдання цього року – отримати літаки й поставити їх у стрій. Треба намагатись використовувати їх в повному обсязі,
– наголосив полковник ЗСУ в запасі.

Європа передасть Україні снаряди: що відомо

  • Раніше Чехія запропонувала відправити 800 тисяч снарядів для України, але зараз відомо, що кількість може бути майже вдвічі більшою. У середині лютого Петр Павел оголосив, що Чехія знайшла спосіб передати Україні приблизно 800 тисяч артилерійських снарядів, включаючи півмільйона снарядів калібру 155 міліметрів та 300 тисяч снарядів калібру 122 міліметри.
  • Президент Польщі Анджей Дуда закликає продовжувати постачання озброєння Україні. Він вірить, що передані боєприпаси зможуть змінити ситуацію на полі бою. Президент Польщі зазначив, приєднається до ініціативи Чехії в закупівлі снарядів поза межами ЄС для України.
  • Німеччина посилює військову підтримку, оголосила про негайне постачання 10 тисяч артилерійських боєприпасів для ЗСУ. Про це заявив генерал Крістіан Фройдінґ, підкресливши, що допомогу буде надано в рамках триетапного плану.