Зближення з Росією – це цілком закономірний крок з боку Пекіна. Про це 24 каналу розповів політолог Олег Саакян.

Зверніть увагу Хто є стратегічними партнерами Росії: політолог назвав 3 країни

Чому насправді Китай зміцнює відносини з Росією

Однак, за його словами, насправді ні про яке "поглиблення" співпраці не йдеться. У цій ситуації Пекін має зовсім інші інтереси.

Китай фактично розпочинає скуповування Росії, зрозумівши, що вже запускається процес, коли російська економіка опускатиметься на дно. Під виглядом активізації відносин з Росією Пекін зараз буде скуповувати і забирати собі те, що погано лежить,
– пояснив Саакян.

Політолог вважає, що економічні, фінансові та енергетичні процеси нібито співпраці з Росією, які зараз запускає Китай, будуть тільки поглиблюватися.

Олег Саакян розповів про справжні наміри Китаю щодо Росії: дивіться відео

Чим для Росії може обернутися співпраця з Китаєм

За словами політолога, процес нібито поглиблення економічних зв'язків з Росією для Китаю є також певним елементом "перегонів із Заходом". Частково така ситуація вигідна і Росії. Втім, Москва заплатить за це високу ціну.

Аргумент про те, що нібито Росія з Китаєм зближуються, зараз у геополітичному плані потрібен і Владіміру Путіну. Але насправді Китай просто під виглядом зближення буде поглинати Росію,
– сказав Саакян.

Чи зміниться позиція Китаю щодо війни в Україні

Політолог нагадав, що водночас уряд КНР заборонив постачати у Росію процесори Loongson на базі власної архітектури LoongArch. Китайська влада аргументувала це тим, що технологія є стратегічно важливою для Китаю, оскільки вона використовується у військово-промисловому комплексі країни.

Раніше Китай на різних заходах напівзакритого формату неодноразово декларував, що не буде допомагати Росії у військовому та воєнному планах. Тобто Пекін не збирається ані втручатися у конфлікт, ані надавати Росії зброю чи доступ до технологій,
– сказав Саакян.

Він зауважив, що на додачу Китай також виступив проти застосування ядерної зброї. За словами політолога, Пекін чітко продемонстрував свою позицію щодо війни в Україні і наразі її не змінює. Тож йдеться лише про економічну експлуатацію Росії.

Відносини Росії з Китаєм: головне

  • Китай починає рятувати Росію від нищівної поразки у війні проти України. Адже Сі Цзіньпін розраховував на Путіна, проте все склалося не так, як вони очікували.
  • Через скорочення газу до Європи "Газпром" почав фіксувати рекордні поставки до Китаю газопроводом "Сила Сибіру". Вони перевищують добові контрактні зобов'язання, передбачені договором між країнами.
  • Голова Центру політичних студій "Доктрина" Ярослав Божко вважає, що Китаю та Індії вигідно підтримувати порядок денний, який дозволяє їм отримувати дешеві енергоносії та товари з Росії. Водночас ці країни не готові вступати у глобальний конфлікт, рятуючи Москву.