Проте в цьому немає великої зради, адже мається на увазі не механічне рішення, яке могли вчинити американці. Як відомо, сучасне озброєння має програмну компоненту, яка забезпечує боєздатність машин. HIMARS теж мають програмне рішення і воно доволі гнучке. Про це 24 каналу розповів військовий експерт, головний редактор Defense Express Олег Катков.

Зверніть увагу США буцімто модернізували HIMARS: в ОПУ заперечили "зраду"

США ймовірно намагались зберегти певну інформацію

Він зазначив, що HIMARS мають певне програмне забезпечення. Для того, щоб з нього не можна було запускати, умовно кажучи, ракети ATACMS, відповідний програмний блок відносно розрахунку пуску ракети, можливо просто вилучити.

Це робиться під час інсталяції, коли обирається, що завантажити у комп'ютер цього HIMARS,
– розповів експерт.

На його думку, американцями це ймовірно було зроблено для того, щоб зберегти певну інформацію, підстрахуватися від можливих ризиків.

"США передавали HIMARS Україні ще влітку. Тоді ситуація на фронті була абсолютно іншою, ніж зараз, і могла повернутися у будь-який бік", – зауважив Катков.

Для чого американці ймовірно модифікували HIMARS перед тим, як передати Україні: дивіться відео

Американці доволі прагматичні

Він вважає, що американці доволі прагматичні, і якщо вони знають, що це не буде використовуватись, навіщо це встановлювати.

Водночас як тільки буде прийняте рішення щодо передачі ATACMS і вони нарешті потраплять до України, до них буде додаватись "флешка", яку підімкнуть до комп'ютера HIMARS і буде інстальоване нове програмне забезпечення – з повним функціоналом,
– зазначив він.

Військова допомога Україні: важливе

  • Україна веде переговори із США щодо танків Abrams, а також зенітних ракетних комплексів Patriot. Переговори щодо танків і систем ППО рухаються, але в Києві скаржаться на повільні темпи.
  • США поставили в Україну вже 900 тисяч стандартних та 4 тисячі високоточних 155-міліметрових артилерійських снарядів. Як виявилось, таку кількість виробляють за 5 – 6 років.
  • Чеська компанія Excalibur Army від початку повномасштабної війни в Україні модернізує броньовану техніку для Сил оборони. Також фахівці готують для фронту тягачі та оснащують бойові машини сучасними системами зв'язку. Для ЗСУ переробляють T-72 та інші танки, які в XX столітті робили в Польщі та Чехословаччині. Загалом їх є близько 90 штук.