Про це в ефірі 24 каналу заявив політолог Олег Саакян. За його словами, результат Кримської платформи здивував і Росію.

Актуально Зеленський вже вилетів до США на сесію Генасамблеї ООН, – ЗМІ

"Вони побачили, що з маргінальної тусовки, як вони це позиціонували, створили серйозний майданчик з хорошим потенціалом", – наголосив Саакян.

Скористатися майданчиком на Генасамблеї ООН

Відтак головне завдання України зараз – використати цей майданчик. Говорити про нього та шукати підтримки можна в ООН, яка не брала участі в Кримській платформі.

Це можна пояснити об'єктивними й суб'єктивними факторами. Дмитро Кулеба в розрізі поїздки робить акцент на суб'єктивних факторах, тобто політичній позиції.

Олег Саакян

Політолог

Політолог зауважив, що за результатами форуму не варто очікувати на приєднання ООН до Кримської платформи. Однак потрібно:

  • провести низку зустрічей на цю тему;
  • доопрацювати елементи порядку денного;
  • пропрацювати формати асоційованої долученості країн, які не готові бути співзасновницями платформи.

"Росія зараз також використовуватиме ООН і точитимуться битви", – акцентував Саакян.

Він додав, що у відповідь Україна може актуалізувати питання так званих "виборів" у Росії, які відбуваються і на окупованих територіях. Варто надати докази щодо порушення Росією прав людини в рамках виборчого процесу, наступу на демократію та саботажу мирних перемовин.

Нам є з чим туди їхати і є можливість скористатися цим майданчиком не просто, щоб нагадати світові, але й запропонувати ініціативи й актуалізувати конкретні питання з конкретними рішеннями, які нам цікаві.

Олег Саакян

Політолог

Байден може підтримати Україну

На Генасамблеї ООН очікують і на виступ президента США Джо Байдена. Він може озвучити певний меседж на підтримку України або згадати про результати зустрічі з Володимиром Зеленським у Вашингтоні.

Політолог зауважив, що такі дії цілком в дусі американської дипломатії й свідчили б про тверду підтримку українських позицій. Якщо ж про Україну нічого не скажуть, то катастрофи не буде, але це свідчитиме про ризик стагнації двосторонніх відносин.

Саакян розповів, на чому варто зосередитися Україні на Генасамблеї ООН: відео

76 сесія Генасамблеї ООН: що відомо

  • Чергова сесія Генеральної Асамблеї Організації об'єднаних націй стартувала 14 вересня у Нью-Йорку. До порядку денного включили питання ситуації на тимчасово окупованих територіях України.
  • Україна планує на Генасамблеї ООН скликати дебати щодо ситуації в Криму і на Донбасі. Голова МЗС Дмитро Кулеба попросив Організацію поділитися досвідом із відновлення територій, які постраждали від збройних конфліктів.
  • Водночас очільник Кремля Володимир Путін вирішив не їхати до Нью-Йорка. Натомість відправив замість себе міністра закордонних справ Сергія Лаврова.