11 лютого Київський апеляційний суд відхилив скаргу прокурорів, повідомляє 24 канал. Відтак, запобіжний захід Порошенку залишили без змін.

Читайте також Порошенко контактував із Зеленським щодо ймовірної нової агресії Росії, – Ярош

Зазначимо, що судове засідання розпочали об 11:15. Раніше апеляцію на обрання запобіжного заходу політику подали як сторона обвинувачення, так і сторона захисту.

Чому сторони оскаржували "запобіжку"

Ще у січні Печерський суд Києва обрав лідеру "Європейської солідарності" запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Термін дії ухвали – до 19 березня. Це означає, Порошенко мусить здати свої паспорти, упродовж цього часу йому заборонять покидати територію України. Водночас нардеп має прибувати на першу вимогу слідчих.

  • Обвинувачення з цим не погодилося й оскаржило рішення суддів. Прокурори хотіли, аби політика взяли під варту з альтернативою внесення застави у розмірі 1 мільярда гривень.
  • Апеляцію подали й адвокати Порошенка. Захисники п'ятого президента вимагали, щоб судді відмовили в обранні запобіжного заходу взагалі.

ДБР відреагувало на рішення суду

У Державному бюро розслідувань ​вважають, що Апеляційний суд фактично підтвердив обґрунтованість підозри Порошенку. Мовляв, своїм рішення там визнали, що вона була вручена нардепу у законний спосіб, є обґрунтованою та підтверджується належними доказами.

Що відбувалося під будівлею

Вдень 11 лютого під Київським апеляційним судом зібралися прихильники Порошенка, серед них – низка політиків. Саму будівлю установи та територію охороняли правоохоронці. У мережі повідомляли про штовханину між силовиками та активістами. Водночас поліція наразі про це не заявляла.

Прихильники Порошенка під будівлею суду
Прихильники Порошенка під будівлею Апеляційного суд / Фото Валентини Поліщук

Мітинг під Апеляційним судом
Мітинг під Апеляційним судом / Фото Валентини Поліщук

Через те, що до будівлі суду прийшли прихильники п'ятого президента, туди прийшли правоохоронці.

Правоохоронці під будівлею суду
Правоохоронці під Апеляційним судом / Фото Валентини Поліщук

На підтримку Порошенка прийшли і його соратники. Серед них і лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Мустафа Джемілєв
Мустафа Джемілєв прийшов до Апеляційного суду / Фото Валентини Поліщук

Петро Порошенко на засідання суду прибув разом з дружиною Мариною.

Порошенки прибули на суд

Петро і Марина Порошенки прибули на суд / Фото Валентини Поліщук

Мітинг на підтримку Порошенка / Фото Валентини Поліщук

Що відбувалося під будівлею суду: дивіться відео 24 каналу

Прихильники Порошенка під судом: дивіться відео 24 каналу

У чому підозрюють Порошенка

  • Наприкінці грудня п'ятому президенту України оголосили про підозру в державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій.
  • Як тоді уточнили у ДБР, Порошенко перебувати у змові з вищим російським керівництвом. Мовиться про схему постачання вугілля із тимчасово окупованих територій
  • На початку 2022 року Печерський райсуд Києва арештував майно Порошенка. Захист політика направив апеляційну скаргу, але через хворобу судді її розгляд затягнувся.
  • Іншими фігурантами так званої "вугільної справи" є лідер ОПЗЖ Віктор Медведчук та колишній міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин.