Командувач Об'єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв заявив про "поступове" посилення протиповітряної оборони на Сумському напрямку. Він повідомив, що на цьому напрямку додатково задіяли кілька вогневих груп.

Дивіться також Далекобійні ракети, тисяча мікродронів і ППО: яку зброю отримає Україна після саміту НАТО

На Сумському напрямку збільшили присутність вогневих груп

Генерал-лейтенант розповів, що вогневі групи озброєні крупнокаліберними кулеметами з коліматорними та тепловізійними прицільними комплексами.

Така зброя, як пояснив Наєв, потрібна, аби працювати по повітряних цілях і вночі.

Групи також устатковані прожекторними установками. Перебуваючи на одній з вогневих позицій, особисто спостерігав роботу екіпажів цих мобільних вогневих груп під час нападу ворожих безпілотників,
– розповів Наєв.

Разом з тим, командувач зазначив, що ППО України певною мірою залежить від міжнародної воєнно-технічної допомоги. Через це українські військові підвищують рівень захищеності об'єктів критичної інфраструктури в межах тих ресурсів, які отримуються.

"Щоб українське небо було більш захищеним, необхідна додаткова допомога від західних партнерів", – резюмував Наєв.

Україна посилює ППО: що відомо

  • Посилення ППО – це одна з головних тем на усіх зустрічах, де обговорюється військова допомога Україні. Хоча партнери передали Україні чимало систем ППО, цих засобів досі мало, щоб закрити небо через широкі кордони нашої країни.
  • Водночас в останні тижні Україна отримала чимало позитивних новин щодо ППО. Наприклад, під час саміту НАТО Німеччина оголосила, що передасть українській армії ще два ЗРК Patriot, який здатен збивати балістику, зокрема "Кинджали".
  • Міністерство оборони США 19 липня оголосило про новий пакет допомоги для України, в який увійдуть 4 передові зенітно-ракетні комплекси (NASAMS) та боєприпаси.
  • Очікується, що Україна отримає від США і ЗРК Hawk. Хоча цей комплекс і застарілий, однак його модернізували, тому українські військові зможуть його застосовувати.
  • Врешті-решт, Україна самостійно розробляє зброю. Зокрема, секретар РНБО Олексій Данілов анонсував, що українська розробка може посилити захист морських портів.