Окрім цього, Кремль переслідує ще кілька неприємних цілей, які безпосередньо стосуються саме російського суспільства. Детальніше 24 Каналу розповів російський правозахисник Марк Фейгін.
Цікаво "Рязанський цукор", штурм школи у Беслані й підрив потяга: найгучніші теракти в історії Росії
Смертна кара, заборона інтернету й не тільки
Як зазначив російський правозахисник, Росія спробує використати теракт у "Крокусі", щоб посилити законодавство. Смертна кара з великою імовірністю може повернутися як найвищий ступінь покарання терористів. Про це давно говорять, а зараз гарний привід для втілення в реальність.
Оскільки мораторій не діє. Росія вийшла з європейської конвенції про права та свободи громадянина. Також практично заморозила своє членство у Раді Європи та не представлена у Парламентській асамблеї ОБСЄ. Через це навряд хтось дорікне Кремлю про такі нововведення.
Крім смертної кари, російський диктатор може скасувати вільний виїзд громадянам у країни ЄС та відповідно приїзд в Росію. Під загрозою також опиняється користування інтернетом. Оскільки терористи, яких вважають причетними до стрілянини у "Крокусі", заявили, що їх найняли через телеграм-канал.
У Кремлі скажуть: "Бачите до чого призводить неконтрольований інтернет. Терористи отримують доступи через месенджери, соціальні мережі, і можуть скоювати теракти та вбивати людей. Візьмімо це під контроль". Чудовий привід,
– наголосив Фейгін.
Мобілізація
Фейгін наголосив, що після теракту росіяни можуть офіційно оголосити мобілізацію. Але для цього немає потреби, адже Кремлю дотепер вдається приховано набирати чоловіків до армії.
Ще у вересні 2022 року в Росії почалася часткова мобілізація. Тоді Владімір Путін заявив, що вдалося мобілізувати понад 325 тисяч осіб. Вже після цього окупанти змогли набрати щонайменше 100 тисяч солдатів. За словами Кремля, у зоні так званої "СВО" перебувають більш як 600 тисяч росіян.
А інші тоді хто? Тим більше втрати є, їх також кимось поповнювали <..> Вони побояться зараз оголошувати масштабну мобілізацію, щоб сильно "не драконити" населення. Зрозуміло, що воно нічого зробити не може. Але зайвий раз Кремль не хоче турбувати, тому що й без того мають достатню кількість військових та можуть її поповнити,
– зауважив Марк Фейгін.
Росія заявила, що хоче збільшити чисельність армії до 2,5 мільйонів солдатів. Окупанти продовжують набирати контрактників, ув'язнених, а також потроху забирають людей з регіонів. Росіяни збільшують зарплати та намагаються мотивувати чоловіків. Кремль має ще багато резервів для прихованої мобілізації, тому публічно про неї не потрібно заявляти. Проте, знаючи російську владу, всяке може трапитися.
Останні новини щодо теракту під Москвою
- Стрілянина у "Крокусі" розпочалася під час виступу гурту "Пікнік". Відомо, що є загиблі та постраждалі. За даними росЗМІ, станом на 13 годину 23 березня кількість жертв зросла до 143. Ще близько 153 осіб постраждали.
- Російські джерела переважно стверджують, що всі нападники є громадянами Таджикистану. За оцінками ISW, "Ісламська держава", тобто ІДІЛ, з великою ймовірністю несе відповідальність за напад на "Крокус Сіті Хол".
- У Росії опублікували відео, на якому видно, що торговий центр майже повністю зруйнований після пожежі. Площа загоряння сягала 13 тисяч квадратних метрів. Рятувальники ще продовжують розбирати завали.