Так, зокрема, у 200 проповідників ісламу, яких вислали з країни, були протерміновані візи. Численні іноземці, які порушили закон і затрималися у країні, були з Бангладеш, Індії, Мальдівських островів і Пакистану. Про це інформує BBC з посиланням на міністра внутрішніх справ Шрі-Ланки Ваджира Абеівардена.
Читайте також: Теракти на Шрі-Ланці: затримали головних підозрюваних
З огляду на поточну ситуацію в країні, ми переглянули візову систему і прийняли рішення посилити візові обмеження для релігійних проповідників,
– додав очільник МВС Шрі-Ланки.
Згідно з даними уряду Шрі-Ланки, серію терактів у країні здійснювали переважно місцеві проповідники. До цього вони відвідували Індію, де встановили контакти із джихадистами.
До речі, влада Шрі-Ланки після терактів ввела заборону на носіння одягу, який повністю закриває обличчя. Зокрема, це стосується мусульманських жіночих головних уборів.
Своєю чергою, поліція просить жителів Шрі-Ланки здати мечі та великі ножі. Такий заклик зумовлений посиленням заходів безпеки після терактів. Так, речник поліції Руван Гунасекара попросив громадян передати до найближчої поліцейської дільниці не лише холодну зброю, а й військову форму або ж форму, яка її нагадує.
Президент Шрі-Ланки Майтріпала Сірісена дещо раніше зазначив, що 25 – 30 людей, пов'язаних з вибухами, все ще перебувають на волі.
Що відомо про серію терактів на Шрі-Ланці?21 квітня серія вибухів пролунала під час великодніх богослужінь у низці католицьких храмів і поблизу готелів. У результаті щонайменше 359 людей загинули та ще 521 особа зазнала поранень. Серед загиблих – 35 іноземців. У країні триває безстрокова комендантська година. Також на півострові діють безпрецедентні заходи безпеки: церкви, аеропорти і школи взяті під посилену охорону. На під'їзді до аеропорту Коломбо стоять патрульні машини поліції і перевіряють усіх, хто проїжджає.