За яких умов через зліт МіГа в Україні можуть не оголошувати тривогу, відповів речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
Зверніть увагу Зеленський закликав не ігнорувати тривогу: у Повітряних силах прокоментували можливість атак
Коли не буде тривоги через зліт МіГа
Ігнат наголосив, що ці питання зовсім не до Повітряних сил. Вони й надалі інформуватимуть про загрозу через МіГи, надавати цю інформацію оперативному черговому ДСНС в Києві, який, власне, і запускає систему оповіщення.
"Водночас керівництво держави доручило профільним міністерствам та відомствам розробити рішення щодо реагування на польоти МіГ-31К. Яким буде це рішення, не берусь казати. Ми ж і надалі будемо інформувати про загрозу", – підкреслив речник.
Також відповів, чи знає ППО, коли ворожий винищувач злітає саме з ракетами, а коли без них. Юрій Ігнат зауважив, що західні партнери намагаються якомога швидше й повніше інформувати нас про той чи інший проліт МіГ-31К. Окрім того, працює розвідка.
Однак, не завжди є інформація, чи МіГ летить з ракетою, чи без. Окрім того, чи це просто переліт, чи бойовий виліт, або просто тренувальний політ.
Якщо є точна інформація, що МіГ-31К не становить загрози, тоді, звичайно, не буде оголошуватись тривога,
– зазначив Юрій Ігнат.
Також речник додав, що в Росії є три основні аеродроми, з яких злітають МіГи. Зокрема, це Саваслейка, Моздок і Ахтубінськ.
Цікаво Тривога під час злетів МіГ-31К: скільки українців, вважають, що це потрібно
Зеленський доручив знайти рішення щодо тривалих тривог
У вечірньому зверненні 17 листопада президент повідомив, що дав окреме доручення Міноборони та Генштабу щодо реагування на носії "Кинджалів", які зупиняють Україну на години через повітряну тривогу.
"Наш рівень ППО й загалом готовність до ракетних загроз дає змогу дещо осучаснити реагування – без непотрібних зупинок країни. Це важливо для мільйонів наших людей. Я очікую відповідних пропозицій", – підкреслив Володимир Зеленський.