В інтерв'ю міністр наголосив, що це була саме його ініціатива звернутись до Венеційської комісії. Резніков зауважив, що спочатку проєкт висновку Комісії мав інший текст.

До теми Уряд відкликав законопроєкт про перехідний період на Донбасі: Єрмак заявив, що ніхто не тиснув

Над попереднім варіантом висновку "працювала" російська делегація

Там добре попрацювали представники російської делегації. Він був не на користь України і дуже політизований. Але, на щастя, існує процедура подовження комунікації Венеційської комісії, і ми мали можливість ще раз прокомунікувати, навести аргументи і висловити думку,
– пояснив Резніков.

За словами глави Міноборони, висновок, який в результаті отримала Україна від Венеційської комісії, був збалансованим. Адже в ньому були рекомендації, які до цього чули від різних міжнародних організацій.

Законопроєкт вже був проголосований Кабміном

Законопроєкт уже був проголосований Кабміном, зареєстрований у парламенті, і профільний комітет мав розпочати слухання. Резніков наголосив, що в уряді планували, що комітет поверне документ після слухань або його відкличе сам Кабмін.

Тому Ірина Верещук скористалась нагодою, ми на уряді це обговорили, і я свідомо підтримав цю ідею, розуміючи, що так краще для проєкту. Я вірю, що цей проєкт набуде життя, коли буде час,
– зазначив Резніков.

Читайте також ЗСУ можуть потрапити в п'ятірку найсильніших армій світу, – Резніков

Міністр переконує, що над проєктом ще попрацюють. Адже до документа було чимало зауважень і критичних рекомендацій.

Що відомо про законопроєкт про перехідний період на Донбасі:

  • Законопроєкт "Про основи державної політики перехідного періоду" розробили на основі рішення РНБО щодо врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях.
  • Він має на меті врегулювати головні поняття щодо майбутньої реінтеграції окупованих територій України.
  • Документ передбачає впровадження юстиції перехідного періоду на окупованих територіях та "червоні лінії" деокупації.
  • Свої рекомендації Венеційська комісія висловила у середині жовтня. Експерти зауважили, що хоча документ базується на принципах міжнародного права, у ньому є низка недоліків.