Як пише The Guardian, нищівний коментар щодо зустрічі Путіна і Трампа у Гельсінкі дав республіканський сенатор Джон Маккейн, назвавши спільну прес-конференцію двох президентів "ганьбою та приниженням для глави Білого дому".

Читайте також: Трамп відповів на критику після зустрічі з Путіним

Із Маккейном погоджуються спікер Палати представників Пол Раян та її екс-спікер Ньют Гінгріч, який назвав поведінку Трампа у Гельсінкі "найсерйознішою помилкою його президентства".

Президент Трамп повинен пояснити свої заяви щодо нашої розвідки та Путіна. Це найсерйозніша помилка його президентства і вона повинна бути виправлена негайно,
– зазначив Гінгріч.

А Джон Бреннан, глава ЦРУ за президентства Барака Обами, заявив, що дії Трампа "виходять за межі держзради", і закликав республіканців засудити його поведінку.

"Виступ Дональда Трампа на прес-конференції в Гельсінкі виходить за всякі рамки особливо тяжких посадових злочинів. Це було не що інше, як зрада. Коментарі Трампа не лише абсолютно ідіотські, він просто в кишені у Путіна. Республіканські патріоти, де ж ви???" – обурився Бреннан у Twitter.

Читайте також: Шок, ганьба і держзрада: як світ критикує зустріч Трампа і Путіна

Нагадаємо, 16 липня у столиці Фінляндії Гельсінкі відбулася зустріч між президентом США Дональдом Трампом і президентом Росії Володимиром Путіним. Трамп після зустрічі тет-а-тет з Путіним заявив про "дуже добрий початок" двостороннього саміту. Глава Кремля підкреслив, що російсько-американські відносини зараз переживають непростий період, "проте труднощі, напружена атмосфера, яка склалась, не мають об’єктивних причин.

Під час зустрічі глава Білого дому зазначив, що він підняв питання про втручання Росії у президентські вибори у США 2016 року, однак жодних звинувачень на адресу Путіна з уст Трампа так і не пролунало.