У середу вранці, 14 лютого, у Генштабі ЗСУ підтвердили, що великий десантний корабель ворога пішов під воду. Уразили його безпілотними літальними апаратами в районі Алупки, що в окупованому Криму.

Дивіться також Україна знищила корабель "Цезар Куніков" біля Алупки: показуємо місто на карті

Момент вибухів на ВДК "Цезар Куніков"

Телеграм-канали публікують відео, на яких видно спалахи. У підписі до роликів ідеться, що це якраз-таки вибухи на кораблі "Цезар Куніков". Якщо ці кадри правдиві, то можна дійти висновку, що уразили судно ще пізно вночі.

Вибухи в Чорному морі в районі Алупки: дивіться відео з телеграм-каналу "Кримський вітер"

Водночас певні відео можуть свідчити, що підірвався боєкомплект корабля "Цезар Куніков". Окупанти, імовірно, відправили на підмогу в район вибухів інше судно та підводний човен. Тоді й писали, що біля селища Кацівелі – сильна ударна хвиля.

Що відбувалося в Чорному морі після нічних вибухів: дивіться відео з телеграм-каналу "Кримський вітер"

До речі, одразу після вибухів не було зрозуміло, що сталося з великим десантним кораблем. Однак згодом таки підтвердили, що він потонув. Отже, у російських окупантів ще на одне судно менше. З такими темпами від їхнього флоту не залишиться нічого.

Російський ВДК "Цезар Куніков" пішов під воду: дивіться відео з телеграм-каналу "Кримський вітер"

Що треба знати про атаку на судно

  • У ніч на 14 лютого в Криму зафіксовано серію вибухів, які чули жителі півострова. Міністерство оборони країни-окупанта поспішно заявило про атаку безпілотниками, проте стверджувало, що всі цілі "знищила ППО".
  • Згодом Генеральний штаб ЗСУ спростував ці твердження, заявивши про результативне потоплення великого десантного корабля "Цезар Куніков", що належить російським окупаційним силам.
  • Операція з ліквідації корабля була здійснена за допомогою українських дронів Magura V5, якими керували спецпризначенці "Групи 13" Головного управління розвідки Міноборони.
  • Після вибухів над акваторією, де сталися події, було помічено американський безпілотний літальний апарат Northrop Grumman RQ-4B Global Hawk. Його використовують для розвідувальних місій.
  • За інформацією ГУР, корабель "Цезар Куніков" отримав критичні пошкодження та почав тонути. Цей факт має символічне значення, оскільки російського офіцера, на честь якого назвали корабель, вбили 81 рік тому.
  • "Цезар Куніков" вважався одним із найновіших кораблів російського флоту, здатним вміщати на борту до 87 членів екіпажу. Корабель використовувала Росія у воєнних операціях проти Грузії, Сирії та України.