Туреччині вдалося знайти великі поклади природнього газу у в зоні Tuna-1 Чорного моря. За розрахунками, найбільший з них має об'єм 320 мільярдів кубометрів. Відкриття покладів було зроблене влітку 2020 року.

Читайте також Росія поширює фейки про те, що начебто європейці не хочуть бачити Україну в ЄС

Використання газу з Чорного моря

Вже з наступного року Туреччина планує використовувати видобутий у Чорному морі газ. Про це повідомив турецький міністр енергетики та природних ресурсів Фатіх Дьонмез.

Зараз проводяться активні роботи з видобутку газу на глибині тисячі метрів. Також налагоджується транспортування видобутого палива.

Вже через рік в ці дні ми, якщо все складеться, зможемо користуватися вдома газом власного видобутку,
– сподівається Дьонмез.

Також він додав, що видобуті під землею ресурси Туреччина буде використовувати для власних потреб та розвитку економіки. У 2020 році, після виявлення покладів газу у Чорному морі, президент Туреччини Реджеп Ердоган висловив сподівання, що у 2023-му турецькі громадяни обігріватимуть свої помешкання та готуватимуть їжі за допомогою власного газу.

Відмова від російських нафти та газу: актуальна інформація

  • Словаччина, Угорщина та Чехія вирішили відкликати своє право вето у розгляді питання щодо ембарго на російську нафту. Раніше вони були проти такого кроку, тож їхня відмова від права вето робить прийняття такого важливого для України рішення ще ближчим.
  • ЄС почав активно працювати над тим, щоб подолати залежність від російського газу. Пріоритетне завдання – будівництво нових газопроводів. Вже за місяць має бути готовий новий газопровід між Болгарією та Грецією. Також Болгарія вирішила об'єднатися на газовому ринку для подолання тиску росіян з Румунією. Також новий газопровід можуть побудувати між своїми країнами Польща та Чехія – вони знову почали обговорювати будівництво Stork II. Подолання кризи спонукало їх до енергетичної співпраці.

Дивіться також – Китай не зможе врятувати ВПК Росії: відео