Як наголосив адвокат Порошенка Ігор Головань, оскільки його клієнт є свідком, то проти нього не може бути яких-небудь звинувачень. За словами юриста, захисту політика є відомим, що Порошенко – свідок у двох провадженнях, а кримінальне провадження проти свідків здебільшого не порушують, пише "Українська правда".
Зверніть увагу! Чому Порошенко почав ходити на допити в ДБР
Директор ДБР пан Роман Труба сміливо розголошує дані досудового розслідування: "Провадження є, їх – 11, і Петро Олексійович про це добре знає". От тільки, як Петро Порошенко про ті провадження може добре знати, коли підлеглі пана Труби відповідної інформації адвокатам не надають, посилаючись на те, що ми не маємо статусу захисника. А воно й не дивно, адже наш клієнт не має статусу підозрюваного навіть і в одному провадженні, не те що в 11,
– зауважив Головань.
Крім того, він звинуватив директора ДБР в тому, що той не може навести лад в очолюваній установі та розібратися, хто там організовує витоки інформації. Також Головань порадив Трубі подумати, чим можуть завершитися вже порушені проти нього кримінальні провадження.
"Адже за логікою пана Труби провадження, про які вели мову Сергій Горбатюк і Артем Ситник порушено проти ДБР і його директора Романа Труби", – іронічно додав адвокат Порошенка.
Про що говорить Головань? 26 липня представники НАБУ та ГПУ оприлюднили інформацію щодо можливого втручання суддів у діяльність ДБР: у досудове розслідування в рамках кримінального провадження, а також у проведення конкурсів, зокрема ліквідації другої конкурсної комісії. За їхніми словами, наразі працівників ДБР на допити не викликали.
Цьому передували обшуки в Окружному адмінсуді Києва, які провели співробітники НАБУ та управління спеціальних розслідувань ГПУ. У результаті керівництву та 4 суддям висунули підозри у втручанні у діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів та ухваленні завідомо неправосудних рішень.
Також було оприлюднено розмови суддів, які фігурують у справі про втручання суду в роботу інших органів влади. На записах вони спілкуються з особами, що імовірно є причетними до злочину. За даними слідства, до незаконної діяльності суддів має стосунок Державне бюро розслідувань. Є імовірність, що орган використовували для тиску на Вищу кваліфікаційну комісію суддів України.
Схема ймовірного впливу ДБР на інші органи влади
Водночас Головань вважає, що Роман Труба сприяв організації нападу на Петра Порошенка після його допиту. Він переконує, що це організація доступу агентів впливу РФ до українських секретів.
Цікаво! Хотів помститися Порошенку: учасник сутички під ДБР записав відеозвернення
Чому ДБР взялось за Порошенка
Раніше поширювали інформацію, що наразі ДБР розслідує щонайменше 8 проваджень, в яких фігурує ім’я Петра Порошенка. Одне з них стосується продажу голові НБУ часів Кучми та міністру соцполітики за Януковича Сергію Тігіпку заводу "Кузня на Рибальському", який належав п’ятому президенту.
Річ у тім, що до 2016 року завод був збитковим, однак його справи покращилися після того, як Кабмін дозволив підприємству здійснювати експорт товарів військового значення. Тоді Порошенко продав свій пакет акцій заводу Тігіпку за 235,8 мільйона доларів. Відтак, загальні прибутки екс-гаранта за 2018 рік зросли до 6,6 мільярда гривень з 19 мільйонів, що він мав роком раніше.
За словами журналіста-розслідувача Дмитра Гнапа, слідчі ДБР вважають, що Тігіпко не мав таких грошей на придбання "Кузні", а саме 286 мільйонів доларів.
"З іншого боку, ви чули, щоб в країні після війни купували заводи за сотні мільйонів доларів? В Україні зараз спостерігається складна ситуація, криза, тому за такі гроші заводи зараз не продають", – зауважив він.
Відтак, каже Гнап, слідчі ДБР висунули версію, що це було відмивання коштів.
До речі, ДБР перевіряє, чи допоміг Порошенко втекти скандальному судді за кордон
Слідство вважає, що Порошенко взяв гроші з якихось корупційних оборудок: можливо в енергетиці, армії чи банківській сфері, чи можливо через розрахування з Януковичем за закриття якихось кримінальних справ. Ці гроші Порошенко через таємні офшорні рахунки віддав Тігіпкові, щоб той у нього фіктивно купив підприємство. Тігіпко, отримавши гроші, підписав угоду про купівлю заводу та таким чином, Порошенкові гроші повернулися "чистими". З них 400 мільйонів гривень Порошенко вніс офіційно у свою декларацію, так їх легалізувавши,
– додав він.
Допит Порошенка в ДБР відбувся 25 липня та тривав близько 1,5 години. Опісля п’ятий президент розповів, що дав слідчим всі необхідні пояснення щодо прозорості угоди купівлі-продажу "Кузні на Рибальському". Також політик отримав повістку на наступний допит.